Apdovanoti geriausi 2015-ųjų nekilnojamojo turto projektai

Devintąjį kartą rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“ antradienio vakarą sostinėje apdovanoti geriausi nekilnojamojo turto projektai.

Geriausios teritorijos konversijos į traukos centrą projekto prizą atsiėmė „YIT Kausta“ vadovas Kęstutis Vanagas ir  projekto autoriai architektai Gintaras Čaikauskas ir Miroslaw Szejnicki už daugiafunkcį Viršuliškių centrą, kuriame išvystytas aukštybinis A energinės klasės biurų pastatas Grand Office, gyvenamieji namai Solo City ir prekybos centras Prisma.

„Vilnius turi labai gražų Senamiesį, bet miestui urbanistine prasme svarbu turėti ir lokalius miesto centrus. Multifunkcinis Viršuliškių centras kaip tik toks – keliantis įspūdį savo dydžiu ir kompleksinėmis investicijomis, kur įsikūrė komerciniai, gyvenamieji ir prekybiniai pastatai. Tam pasirinkta puiki vieta ir urbanistine prasme – netoli centro ir greta aplinkelio. Tai išskirtinis ir puikiai išvystytas daugiafunkcis miesto centras“, – sakė Linas Naujokaitis, vertinimo komisijos narys, Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkas.

Gyvenamosios statybos kategorijoje geriausiųjų prizas įteiktas „Realinija“ vadovui Kęstučiui Graužiniui ir projekto autoriui architektui Taurui Paulauskui už Vilniaus Senamiestyje išvystytą projektą „Vingrių namai‘.

„Vingrių namai“ verti geriausiųjų prizo pirmiausia už paveldo išsaugojimą – jie organiškai įsikomponavo į Senamiesčio architektūros audinį, panaudojo dalį senojo senamiesčio detalių sklandžiai įkomponuodami į naują projektą, pasirūpino poilsio zonomis tiek projekto gyventojams, tiek visiems miestiečiams įrengdami skverą miestiečiams“, – sakė komisijos pirmininkas, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius.

Geriausio visuomeninio projekto prizas atiteko – A+ energinės klasės Vaikų lopšeliui darželiui Santariškėse už energiškai efektyvius ir bendruomenės poreikius atliepiančius sprendimus.

„Darželis atsirado laiku ir vietoje, kurioje buvo vienas didžiausių poreikių. Sveikintinas sprendimas imtis aukštesnės energinės klasės, nei reikalauja įstatymai“, – sakė komisijos narys, Vilniaus Gedimino Technikos universiteto profesorius Vytautas Martinaitis.

Projektą išvystė UAB „Vilniaus vystymas“, prizas įteiktas įmonės vadovui Renatui Dudoniui ir architektui Taurui Paulauskui.

Statulėlė už geriausią konceptualią teritorijos konversija įteikta – „Loft town” su čia įsikūrusia Socialinių mokslų kolegija už drąsą pertvarkant vieną didžiausių gamyklų teritorijų miesto centre ir paverčiant šiuolaikišku projektu, pritaikytu skirtingų poreikių gyventojams, išnaudojant teritorijas miesto centre.

„Lofttown“ kaip kompleksinei  konversijai apdovanojimą  pelnė kokybiškai atliktas teritorijos vertės pakėlimas. Apleista gamykla virto gyvenamųjų namų kvartalu su aukštojo mokslo kolegija. Tai sklandžiai aktualizuotas kvartalas, kuris papildė miestą iš vidaus, puikiai išnaudojant turimas teritorijas ir saugant Vilnių nuo fragmentiškos driekos“, – sakė M. Statulevičius.

Projekto vystytojai – UAB “Trinapolis” ir UAB “Penki kontinentai”, projekto architektas – Remigijus Bimba.

Geriausio NT projekto rinkimai – Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos ir Darnios plėtros akademijos konkursas rengiamas nuo 2007 metų. Tarp konkurso vertinimo kriterijų – projekto pritaikymas gyvenimo kokybei kurti, architektūros bei statybos kokybė, inovatyvumas ir netradiciniai sprendimai, pagarba gamtos ir kultūros paveldui. Prizai teikiami tik nors vieną žiemą peržiemojusiems pastatams, kuriuose galima įvertinti energinius rodiklius ir realiai veikiančias inovacijas.

Komisijos nariai – Lietuvos architektų sąjungos, Projektuojančių įmonių, Lietuvos statybininkų asociacijų, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Aplinkos ministerijos, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos ir žiniasklaidos atstovai.

Renginio akimirkos