Lietuva dar neišnaudoja viešbučių sektoriaus potencialo

Lietuvoje vien Vilniaus rinka galėtų pasipildyti keliais naujais viešbučiais arba 1.800 kambarių per artimiausius trejus metus, tačiau norint tą padaryti sėkmingai, būtina investuoti į infrastruktūrą, – konferencijoje „ Galimybės viešbučių plėtrai Lietuvoje 2017“ kalbėjo specialistai.

Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Newsec advisers LT” Tyrimų ir analitikos grupės vadovas Baltijos regione Mindaugas Kulbokas skaičiuoja, kad Lietuvoje tūkstančiui gyventojų tenka 10 apgyvendinimo įstaigų lovų, kuomet ES vidurkis – 27, mūsų šalyje turistai praleidžia vidutiniškai 1,2 dienos, kuomet visos sąjungos vidurkis – 3,4 dienos. Norint ilginti vizito trukmę būtinai sukurti papildomus traukos centrus.

 „Lietuvoje turistai užsilaiko per trumpai. Norėtųsi, kad gyvenimo viešbučiuose trukmė pailgėtų (…)“, – sakė M. Kulbokas, pasak kurio, be statomų viešbučių ir savo galimybes gerinančių oro uostų, labai svarbu yra turėti konferencijų centrą.

„Bendrai žiūrint į visą paveikslą, šiandien trūksta natūralaus persilaužimo”, – konferencijoje kalbėjo M. Kulbokas. Anot jo, kiekvienas turistas, išleisdamas vieną eurą viešbučiams, papildomai išleidžia apie 1,3 euro kitoms paslaugoms.

Šiandien skaičiuojama, kad Vilnius yra pasiekiamas 72 kryptimis, tačiau Mindaugas Rutkauskas, Litexpo parodų ir kongresų centro direktorius tvirtina, kad dedant vilčių į konferencinį turizmą reikia nepamiršti, kad konferencijų turistai nelabai mėgsta pigiausias oro linijas.

„Yra labai konkrečios priežastys, kodėl mes pralaimime konkursuose (tarptautiniams renginiams rengti – red.) Vilnius, kaip kryptis, įdomus miestas, dar neatrasta vieta. Bet mes vis dar susiduriame su tuo, kad Lietuvą sunku pasiekti. Konferenciniai turistai nelabai nori skristi su pigiomis oro linijomis. Mums reikia keisti kompanijų kokybę, tada mes galėtume prisitraukti daugiau konferencinių turistų“, – sako M. Rutkauskas.

Litexpo vadovo teigimu, Vilnius taip pat nesiūlo pasitikimų paketų, kokius siūlo kiti miestai. Tai būtų svarbi pridėtinė vertė Vilniui bandant laimėti didelius tarptautinius renginius. Sostinėje taip pat trūksta ir vietos, kuris daugiau nei tūkstantis žmonių galėtų dalyvauti Gala tipo vakarienėje.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė kalbėjo, kad pasaulyje vis labiau populiarėja nišiniai viešbučiai, siūlantys įvairią patirtį – pagyventi ant ledo, sename lėktuvų angare, medžiuose, siūlantys temines paslaugas vynuogynuose ir pan., o Lietuvoje taip pat būtų galima išlošti iš nišinių, kad ir tylos viešbučių.

„Lietuvoje, iš tylos galime laimėti. Lietuvoje madingi darysis viešbučiai ir dvarai, kuriuose apsistodamas turi palikti telefoną ir visą kitą elektroniką prie durų. Manau, kad tokie viešbučiai bus ateities viešbučiai“, – konferencijoje kalbėjo E. Šiškauskienė.

Linas Naujokaitis, Architektų sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkas, konferencijoje teigė, kad viešbučiai šalia būsimo kongresų centro būtų optimali sinergija, kuri leistų išlaikyti reikalingą atstumą ir tarp lankytinų miesto vietų.