LNTPA atstovai rugsėjo pabaigos kelionėje susipažino su geriausiais Kopenhagos ir Malmės plėtros pavyzdžiais

Rugsėjo pabaigoje vykusio vizito metu LNTPA atstovai aplankė Kopenhagą ir Malmę. Per kelias dienas jiems buvo pristatyti naujausi plėtros projektai, geroji projektų įgyvendimino praktika, taikomos pažangios technologijos energijos taupymo ir apskaitos srityje, darnios plėtros idėjų sklaidos iniciatyvos.

Kopenhaga
DSV verslo centras: Naujoji 16.000 kv.m. būstinė yra DSV kultūros namai, atspindintys įmonės darbo kultūrą, derinant funkcionalumą ir kokybę saugioje ir įkvepiančioje darbo aplinkoje. PLH architektų studija įgyvendindami DSV viziją „viena kompanija – viena DSV” sukūrė paprastą, lygiateisišką kvadrato formą pastatą – vieną kambarį, kuriame visi darbuotojai yra suprantami kaip lygūs.

Tietgen studentų bendrabutis – patraukliausias studentų bendrabutis Kopenhagoje, kur į vieną vietą pretenduoja 60-100 studentų. Tai apskritas uždaras pastatas su vidiniu kiemu, bendromis erdvėmis: dviračių saugykla, studijų erdve, sporto sale, vakarėlių sale ir dirbtuvėmis. Kiekvienam studentui skiriama apie 30 kv.m. kambariai, virtuvėmis ir gyvenamosiomis teminėmis erdvėmis dalijasi apie 10 studentų.
Šiaurinės uosto dalies plėtra – viena prestižiškiausių Kopenhagos vietų

Malmė

– Western Harbour projektas, Malmės mieste, pavyzdinis tvarios plėtros projektas. Įgyvendinant projektą taikomas kuriama verte pagrįstas urbanistinės plėtros modelis.
– Hyllie projektas – didžiausia plėtros sritis Malmėje. Numatoma, kad zona taps moderniausiais išmaniąsias klimato sistemas naudojančiu rajonas Zundo (Öresund) regione, baigus statyti 9000 namų. Šią patirtį planuojama pritaikyti ir kitose Švedijos teritorijose. Iki 2020 energija šiame rajone bus tiekima iš 100% atsinaujinančių arba pakartotinai panaudojamų šaltinių (energija iš atliekų ar nuotekų). Rajonas yra pagrindinis transporto mazgas su traukinių stotimi ir „Park and Ride” dviratininkų garažais. Kiti sprendimai apima privalomą maisto atliekų rūšiavimą, pažangių energijos tinklų naudojimą, miesto sodininkystę ir sertifikuotus pastatus vertinant jų poveikį aplinkai. Teritorijoje taikomi sprendimai padeda pasiekti Malmės energetikos strategiją ir reprezentuoti tvarią miesto plėtrą.
– „Skanska” yra viena iš pasaulyje lyderiaujančių projektų rengimo ir statybos grupių, veiklą koncentruojanti išskirtinių namų projektų rinkoje Skandinavijos ir Europos šalyse bei Šiaurės Amerikoje, siekianti žalio statybos standarto. Jos mokslininkai ieško būdų kaip naujose statybose naudoti senų pastatų betoną.
– Eco miesto projektas Augustenborg Eco-City yra sėkmingas projektas keičiantis prastos reputacijos vietą į aplinką tausojančią ir patrauklią gyventi kaimynystę. Eco-miesto Augustenborg projekto bruožai, kuriuos verta paminėti, tai visų pirma atnaujinimo darbai, kurie apima energiją taupančius renovacijos sprendimus 1600 nuomojamų butų (sudarančių 89% rajone esančių būstų); integruota lietaus vandens surinkimo sistema ir žaliųjų stogų panaudojimas skirti spręsti vietos potvynių problemas.