LNTPA atstovai susitiko su naujaisiais Vilniaus vadovais

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) susitikime su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi ir administracijos vadove Alma Vaitkunskiene, departamentų vadovais ir patarėjais aptarti svarbiausi NT ir miestų plėtros klausimai.

LNTPA per mėnesį įsipareigojo paruošti pasiūlymą, kaip būtų galima organizuoti socialinės infrastruktūros mokesčio paskirstymą. Anot asociacijos valdybos nario Arvydo Avulio, pirmiausia pasigendama skaidrumo.

„Socialinis infrastruktūros mokestis yra  teisingas (…)  bet labai norėtųsi, kad surinktų lėšų panaudojimas būtų skaidrus, kad būtų viešai paskelbta, kas ir kiek sumokėjo“, – susitikime sakė A. Avulis. Anot jo, turi būti sudarytos vienodos sąlygos mokėti mokesčius ir užskaityti užskaitas.

Anot R. Šimašiaus, daugiau dėmesio bus skiriama  miesto vidinių erdvių išnaudojimui, kad būtų stabdoma urbanizuota drieka į pakraščius, tačiau tam būtina kurti tinkamus traukos taškus mieste  – kuriant ar renovuojant kvartalus, pritaikytus ir poilsiui.

„Rūpestį kelia, kad daug vilniečių iš miesto centro išsikelia gyventi į priemiesčius. Norime sukurti geresnes sąlygas gyvenantiems mieste. Tad labai svarbu ne tik daugiabučių renovacija, bet ir jauki gyvenamųjų namų aplinka, infrastruktūra. Ieškosime galimybių miesto centre gyvenantiems kaip palengvinti susisiekimą viešuoju transportu, didinti parkavimo vietų skaičių Senamiesčio prieigose“, – sakė R. Šimašius.

Anot jo, šiuo metu sostinėje stinga apie 5000 vietų darželiuose, todėl sutarta skatinti visus būdus, kurie galėtų padėti sukurti trūkstamas vietas: nuo esamų patalpų išnaudojimo iki nuomos ar renovacijos.

LNTPA vadovo Roberto Dargio teigimu, norint atpiginti darželių statybas būtina koreguoti statybų techninius reglamentus, kuriuose numatyti didelis reikalavimai dėl žemės sklypo dydžio. Asociacijos prezidentas siūlo keisti STR, kad būtų galima statyti daugiafunkcinius pastatus.

“Tai ypač aktualu atokesniuose rajonuose. Nes vėliau tokie pastatai gali virsti, pavyzdžiui, pradinėmis mokyklomis”, – susitikime sakė R. Dargis.

Sutarta ieškoti esminių sprendimų, kaip padidinti parkavimo vietų skaičių centrinėje miesto dalyje, pirmiausia šalia Operos ir baleto teatro bei Lukiškių aikštės, tokių sprendimų paieška gali būti užtikrinama tiek viešomis, tiek privačiomis lėšomis.

Savivaldybės vadovai informavo, kad Vilniaus bendrojo plano galiojimas bus pratęsiamas ir konsultacijos dėl jo sprendinių bus vykdomos ateityje.

Susitikime, kuriuos nutarta rengti bent kartą į ketvirtį, taip pat buvo aptartos Vilniaus miesto savivaldybės administracijos reformos. Birželį planuojama bendra diskusija dėl integruotų teritorijų plėtros bei daugiafunkcinių kongresų rūmų ir kitų strateginių statinių koncepcijos.

v_in04wi30526

Vilniaus savivaldybės administracijos nuotrauka