Aptarta autentiškų projektų svarba Kauno mieste

Kauno miesto savivaldybėje vyko diskusija aptariant galimybes atkurti ir kurti naujus autentiškos architektūros Kauno pastatus. Susitikime dalyvavo nekilnojamojo turto vystytojai, architektai, LR Kultūros paveldo departamento, miesto savivaldybės atstovai. Diskusijos dalyviams buvo pristatytas kuriamas mechanizmas, kurio principai skatintų aktyvią partnerystė tarp vystytojų ir atsakingų institucijų plėtojant autentiškus projektus mieste. Aptarta autentiškai atkurtų ir sukurtų objektų svarba išgryninant Kauno architektūrinį identitetą, formuojant naujus traukos centrus.

Kaunas, ne tik tvarkosi, bet ir prisikelia

Architektūra formuoja miestiečio santykį su jį supančia aplinka. Kaunas neatsitiktinai tampa vieta šiai diskusijai, miestas pretenduoja gauti UNESCO pripažinimą. Kauno centre gausu išskirtinių paveldo objektų, o juos supanti aplinka yra tvari. Autentiškumo programa siekiama pritraukti investicijas į paveldą, kad šie objektai taptų veiklų židiniais, sėkmingais verslo projektais. Kartu norima skatinti naujų autentiškų pastatų vystymą, kuriant miestiečių traukos vietas, formuojant miesto urbanistinį vientisumą.

Kultūros paveldo departamento atstovai pastebėjo, kad autentiškumą skatinti naujai kuriamuose pastatuose, yra remtina iniciatyva, programos pagalba istorinėje aplinkoje nebūtų kuriamas chaosas.

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui autentiškai atkurtų ir sukurtų pastatų programa siūlo išsaugoti turimus unikalius pastatus, o įgyvendinant naujus projektus kurti atpažįstamus miesto simbolius.

„Vystant objektus, kurie aktualūs savo funkcija ir reikšmingi išstirtine architektūra, miestui kuriama pridėtinė vertė. Tokie išskirtiniai statiniai taptų miesto ženklu, prisidėtų prie jo žinomumo ateinantį šimtmetį.“, – diskusijos metu sakė LNTPA direktorius Mindaugas Statulevičius.