FIABCI’65 jubiliejiniame pasauliniame kongrese Liuksemburge pagrindine tema buvo Building Humanity. Kongrese taip pat aptarta besikeičiančios galimybės ir poreikis statyti žaliuosius ar aktyviuosius pastatus, biurų rinkos pokyčiai ir architektūros naujovės.
Svarbiausias konferencijos svečias žinomas ekonomistas ir mąstytojas Jeremy Rifkinas neseniai išleidęs knygą apie trečią industrinę revoliuciją tvirtina, kad pokyčiai komunikacijoje, energetikoje lems esminius visuomenės pokyčius ir gilią NT transformaciją. Savo pranešime jis teigė, kad biurų rinkos laukia stagnacija ir dėl besikeičiančių darbo įpročių – vis daugiau žmonių dirba mobiliose darbo vietose ir labiau yra priklausomi nuo technologijų, o ne darbo aplinkos. Kinijos architektas Zhang Yue pristatė technologijas, leidžiančias 30 aukštų pastatą pastatyti per 15 dienų. Pasak architekto, Kinijoje miestų plėtrai per dvejus metus prireikia tiek pat žemės, kiek JAV – per šimtą, todėl čia gali rastis ir esminiai sprendimai statant aukštuminius pastatus.
Anot Wolfgango Feisto, Vokietijos Pasyvių namų instituto įkūrėjo, NT vystytojai jau pasiruošę statyti ne pasyvius, bet aktyvius būstus, kurie ne tik gamintų energiją, bet ir valytų orą. Tokia pati patirtis galėtų būti taikoma ir mūsų šalyse, šie ekspertai galbūt galėtų konsultuoti Lietuvos vystytojus.
Nekilnojamojo turto federacija FIABCI – tai verslo organizacija vienijanti nekilnojamojo turto profesionalus 65 – iose šalyse, kurios atstovauja maždaug 100 nacionalinių nekilnojamojo turto asociacijų. FIABCI turi ir konsultacinio subjekto statusą Ekonomikos ir socialinių reikalų tarybai veikiančiai Jungtinių Tautų Organizacijoje (ECOSOC). FIABCI tikslas – palengvinti jos narių veiklos plėtojimą tarptautiniu lygmeniu bei suteikti galimybes įgauti vertingos patirties ir žinių, iškelti naujus tikslus ir optimizuoti verslo galimybes visame pasaulyje.
FIABCI Baltic vienija tris Baltijos valstybes, šiemet skyriui vadovauja Lietuva.