Apie mus

LNTPA istorija

LNTPA vienija vystytojus, finansuotojus, NT paslaugų ir teisinių paslaugų teikėjus.

Asociacija atstovauja narių verslo interesus valstybės institucijose, organizuoja konferencijas, seminarus NT profesionalams ir plačiajai visuomenei. Taip pat siekia ugdyti savo bendruomenę – dalyvauja tarptautinėse parodose, rengia tarptautiius profesinius turus, subūrė plačią sektoriaus inovacijomis besidominčių PropTech Baltic bendruomenę.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociaciją 2004 m. įsteigė 26 įmonės, dirbusios NT srityje. Asociacijos valdymas yra patikėtas visuotiniame narių susirinkime dvejų metų kadencijai renkamai dešimties narių valdybai, kuri nustato pagrindines asociacijos veiklos strategines kryptis. skiria asociacijos prezidentą.

Daugiau apie LNTPA veiklą – LNTPA iniciatyvos 

Kodėl verta tapti LNTPA nariu

Asociacijos prezidentas

Mindaugas Statulevičius

“Vienas svarbiausių mano uždavinių yra stiprinti ryšius su giminingomis Lietuvos ir tarptautinėmis profesinėmis ir verslo organizacijomis siekiant tobulinti verslo aplinką bei auginti sektoriaus skaidrumo ir viešos atskaitomybės standartus.”

Valdyba

Vytas Zabilius

Asociacijos valdybos pirmininkas, UAB „Regroup“ valdybos pirmininkas.

Subūrusi po viena vėliava geriausius šalies nekilnojamojo turto plėtros specialistus, asociacija tampa svaria ir reikšminga partnere dialoge su valdžios institucijomis. Analizuodama ir gilindamasi į darnios miestų plėtros problematiką, ji tampa viena vertingiausių valstybės patarėjų bei partnerių priimant efektyvius ir visuomeniškai pagrįstus sprendimus ar įstatymus. Skatindama kokybiškos veiklos siekiamybę, asociacija brėžia ryškias etiškumo ir skaidrumo gaires savo nariams.

Robertas Dargis

Asociacijos valdybos narys, UAB „Eika“ valdybos pirmininkas.

Sėkmingai veiklai reikia stiprios ir atsidavusios darbuotojų komandos, reikalingi patikimi ekonominiai partneriai – tiekėjai, rangovai, konsultantai. Reikalingi ir socialiniai partneriai, užtikrinantys darnų dialogą su aplinka. Asociacija čia nepamainomas pagalbininkas, ji tarsi mūsų ambasada.

Arvydas Avulis

Asociacijos valdybos narys, UAB „Hanner“ valdybos pirmininkas.

Narystė LNTPA sukuria sinerginį efektą, kuomet 1+1 yra daugiau nei 2, daugiau nei 3 ir t.t. Atstovaudami savo sektorių, asociacijos pagalba kuriame tiltą tarp savo bendruomenės ir visuomenės, kurios balsas mums svarbus kuriant statinius, kurie prisideda prie gyvenimo kokybės kėlimo – šiuolaikiniai gyvenamieji būstai, prekybos, pramogų ir laisvalaikio centrai, biurai… Asociacijos pagalba kuriama vertė, kuri dažnai būna daug svarbesnė už pastato ekonominę vertę, nes tik sukurta socialinė vertė užtikrina veiklos tęstinumą, sėkmingą įmonės ateitį.

Egidijus Damulis

Asociacijos valdybos narys, UAB „SEE Eiendom LT“ vadovas.

Tikiuosi, kad veikla asociacijoje duos kur kas geresnių rezultatų dialoge su valdžia, ieškant teisingausių sprendimų, susijusių su nekilnojamojo turto verslu, naudingu Lietuvai.

Donatas Jurevičius

Asociacijos valdybos narys, UAB „Eriadas“ akcininkas.

Asociacijos dėka sektoriaus specialistai susitelkia ir dirba verslo aplinkos gerinimo klausimais, sprendžia keblias teisines dilemas. Pažangi ir aktyvi LNTPA suburta bendruomenė dalinasi savo patirtimi, žiniomis, įžvalgomis ir kartu nustato naujas gaires nekilnojamojo turto sektoriui.

Indrė Jonaitytė-Gricė

Asociacijos valdybos narė, advokatų profesinės bendrijos „WALLESS" partnerė

Pastaruoju metu labai intensyviai keičiamas nekilnojamojo turto plėtros teisinis reguliavimas. Todėl NT vystytojams, savininkams ir projektuose dirbantiems teisininkams labai svarbu palaikyti tamprų ir nuolatinį ryšį, būti kartu atstovaujant vystytojų ir savininkų interesus. LNTPA yra puiki platforma, kurioje galima sukurti pridėtinę vertę tiek Valstybei, tiek verslui.

Aušra Mudėnaitė

Asociacijos valdybos narė, advokatų kontoros „Sorainen“ partnerė, Nekilnojamojo turto ir statybų praktikos grupės vadovė Lietuvoje.

Lietuvos ūkiui reikia skaidraus, nuoseklaus ir tuo pačiu lankstaus nekilnojamojo turto plėtros procesų reglamentavimo, efektyvių ir operatyvių projektų derinimo ir statybos leidimų išdavimo procedūrų, modernaus ir sumanaus miestų plėtros administravimo. LNTPA žingsnis po žingsnio šiuos tikslus verčia realybe – siūlo patirtimi ir žiniomis grįstus sprendimus, kalba vieningu plėtros profesionalų ir rinkos lyderių balsu, kviečia verslą ir valdžios institucijas abipusiam dialogui. Tikiu, kad „Europos metų advokatų kontora“ išrinkta SORAINEN komanda svariai prisidės prie Asociacijos teisėkūros iniciatyvų, jos narių interesų gynimo ir verslo aplinkos gerinimo.

Kęstutis Vanagas

Asociacijos valdybos narys, UAB „YIT Lietuva“ vadovas.

LNTPA veikla skatina suprasti, kad norint sukurti darnią aplinką šalyje, būtina nekilnojamojo turto vystymu užsiimantiems specialistams bendradarbiauti, suprasti bei gerbti vienas kitą. O tai savo ruožtu suteikia galimybę visiems mums ir kiekvienam atskirai įgyvendinti vieną svarbiausių šios veiklos uždavinių – išgirsti visuomenės ir verslo poreikius. Taip pat siūlyti tokius nekilnojamojo turto sprendimus, kurie leistų patogiai gyventi ir dirbti. Tik veikdami kartu galime išreikšti tvirtą poziciją, siekdami dialogo su valstybinėmis institucijomis ir organizacijomis. Todėl labai vertiname narystę šioje asociacijoje ir esame įsitikinę, kad jos veikla plėsis, o žingsniai darysis vis tvirtesni.

Mindaugas Vanagas

Asociacijos valdybos narys, „Citus“ įkūrėjas ir akcininkas

Džiaugiuosi sulaukęs pasitikėjimo ir prisijungęs prie LNTPA valdybos. Tai labai aktyvi ir efektyvi asociacija, reikšmingai prisidedanti prie profesionalaus ir darnaus nekilnojamojo turto vystymo Lietuvoje. Būti jos valdyboje – ne tik privilegija, bet ir atsakomybė: noriu sukurti vertę ir pasinaudoti galimybėmis. Asociacijoje prisidėsiu prie inovacijų skatinimo, taip pat teisėkūros ir probleminių visai NT rinkai klausimų sprendimo.

Darbo grupės

Subūrusi po viena vėliava geriausius šalies nekilnojamojo turto plėtros specialistus, asociacija tampa svaria ir reikšminga partnere dialoge su valdžios institucijomis.

Analizuodama ir gilindamasi į darnios miestų plėtros problematiką, ji tampa viena vertingiausių valstybės patarėjų bei partnerių priimant efektyvius ir visuomeniškai pagrįstus sprendimus ar įstatymus. Skatindama kokybiškos veiklos siekiamybę, asociacija brėžia ryškias etiškumo ir skaidrumo gaires savo nariams.

Teritorijų planavimo ir statybos teisėkūros

 • Naujas Teritorijų planavimo įstatymas
 • Privalomasis profesinės rizikos civilinės atsakomybės draudimas
 • Statybos įstatymo pakeitimai
 • Kita

Privataus ir viešo sektoriaus partnerystės iniciatyvos (VPP)

 • Privataus sektoriaus iniciatyva siūlomų VPP projektų skatinimas
 • ES lėšų panaudojimo galimybės VPP projektams
 • Bendradarbiavimas su valdžios ir verslo institucijomis, tobulinant VPP procesą
 • Šviečiamųjų VPP renginių organizavimas
 • Kita

Mokesčių sistemos ir monopolinių įmonių įkainių

 • Dalyvavimas vieningo ir visuotinio nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo koncepcijos rengime- Esamo LR Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pakeitimai:
 • Faktiškai nenaudojamo gyvenamojo turto apmokestinimas NT mokesčiu;
 • Turto savanoriško pervertinimo galimybės- Monopoliniai valstybės kontroliuojamų įmonių įkainiai:
 • Notarinių paslaugų įkainiai, tvirtinami LR Teisingumo ministro;
 • VĮ „Registrų centro“ monopolinių paslaugų įkainiai, tvirtinami LR Vyriausybės;
 • Komercinių  VĮ „Registrų centro“ paslaugų įkainių atskyrimas

Viešosios infrastruktūros plėtros

 • Gyvenamųjų vietovių infrastruktūros plėtros įstatymo koncepcija
 • Prisijungimo prie inžinerinių tinklų tvarka Vilniaus m.

Inovacijų

 • Savivaldybių municipalinio nuomojamo būsto fondo kūrimas
 • Energetiškai saugių ir efektyvių būstų statyba