Komisija apžiūrėjo NT objektus Kaune, Panevėžyje ir Klaipėdoje

Konkurso „Už darnią plėtrą“ komisija aplankė paskutinius šių metų konkurso dalyvius – Danės užutekį Klaipėdoje, Šilo namus Kaune ir Babilono dvarą Panevėžyje.

Komisijos narė, AB Swedbank Stambių verslo klientų departamento Nekilnojamojo turto klientų skyriaus vadovė Giedrė Saveikienė sako, kad visi trys objektai nustebino ir pateisino savo pretenzijas į geriausius pirmiausiai dėl to, kad vystytojai ėmėsi ir įgyvendino kokybiškai pažangesnius ir greičiausiai brangesnius sprendimus, nei šiandien nori, gali įvertinti bei dažnu atveju kol kas reikalauja mūsų rinka.

„Kiekvienas projektas sukūrė vertes, kurios puikiai dera prie miestų darnios plėtros:
Projekto „Danės užutekis“ kontekste atlikti archeologiniai tyrinėjimai, atskleista ir užfiksuota miesto istorija suteikė didelę vertę Klaipėdos miesto istoriniam paveldui. Unikali vieta mieste leidžia gerai išnaudoti teikiamas miesto infrastruktūros galimybes bei kiek mažiau pretenzingai vertinti mažoką automobilių parkingą ir kol kas neįrengtą erdvę mažiesiems daugiabučio komplekso gyventojams.

Projekto „Šilo namai“ techninis ir apgalvotas iki detalių išpildymas leidžia aiškiai pajusti vystytojo rūpestį būsimuoju gyventoju bei toleriagišką, atitinkantį miesto poreikius siekį sugrąžinti Kauno užmiesčio gyventojus gyventi atgal į miestą – kokybiškas gyvenimas saugioje ir darnioje bendruomenėje miesto centre yra tai pat įmanomas. O projektas „Babilono dvaras“ – tai geras saugios ir rūpestingos kaimynystės pavyzdys Panevėžyje“, – sako ji.

Anot komisijos narės docentės Dalios Bardauskienės, Šilo namai Kaune – puikus miesto centre įvykdytos konversijos pavyzdys.

„Paprasti, logiški, estetiški sprendimai. Viskas suvaldyta ir padaryta vienu stiliumi. Kaip stiprus blyksnis ne pačioje išvaizdžiausioje miesto vietoje. Tiek aplinkos tvarkyme, tiek interjere nėra smulkmenų – apie viską pagalvota. Sprendimas balkonuose įrengti dekoratyvines nišas, kurios galėtų tarnauti kaip sandėliukai – pragmatiškas ir estetiškas sprendimas“, – sako ji.

Anot komisijos pirmininko Mindaugo Statulevičiaus, Kauno Šilo namai kviečia žmones grįžti į miestą.

„Kvartalas įsikūrę šalia miesto parko, šalia yra prekybos centrai ir akademinės organizacijos. Tai darniai, kompleksiškai ir etapiškai vystomas projektas, kuomet gyventojai gali žinoti, koks bus kvartalo planas ir kokios plėtros gali tikėtis – tai didelis kokybinis žingsnis Kaune. Kvartale skiriamas dėmesys žmogui ir gamtai, o ne automobiliui, kurie paslėpti po žeme – tai didelis privalumas“, – sako jis. Dėl tokios pačios priežasties įvertintas ir Babilono dvaras Panevėžyje – projektas nenutolęs nuo svarbiausios tiek socialinės, tiek inžinerinės infrastruktūros.

Anot M. Statulevičiaus, Klaipėdoje „Danės Užutekio“ vystytojus reikia pagirti už kantrybę ir nuoseklumą.

„Archeologiniai tyrinėjimai užtruko ilgai ir buvo vieni brangiausių darbų vystant „Danės užutekį“. Norėtųsi mažinti automobilių skaičių sklype, bet suprantama, kad tokioje vietoje požeminis parkingas būtų nepaprastai brangus ir mažintų būsto prieinamumą. Tai unikalus objektas miesto centre su suplanuota infrastruktūra, dar vienas gražus žmonių grąžinimo į miestą pavyzdys“, – sako M. Statulevičius.

Septintus metus vykstantis konkursas „Už darnią plėtrą“ skirtas išrinkti ir visuomenei pristatyti geriausius NT plėtros pavyzdžius, taip keliant kartelę NT plėtotojams ir šviečiant visuomenę.
Laimėtojai bus apdovanoti metų pabaigoje iškilmingame renginyje.

 

Kelios komisijos vizito akimirkos