Konkursas “Už darnią plėtrą” 2020: renkamas geriausias NT projektas per paskutinius 13 metų

Po trylikos metų organizuojant geriausio nekilnojamojo turto (NT) projekto rinkimus Lietuvoje, šiemet bus renkami geriausieji iš geriausių, kurie labiausiai keitė miestų veidus ir kėlė kokybės standartus.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) kartu su Darnios plėtros akademija trylika metų renka geriausius NT projektus organizuodami konkursą “Už darnią plėtrą”. Šią vasarą iš visų praėjusių metų nugalėtojų bus renkami geriausi NT projektai atvėrę naujas galimybes plėtrai bei labiausiai auginę NT plėtros standartus.

“Žvelgdami atgal matome kaip stipriai pasikeitė mūsų miestai. Statybų kokybė ir technologinė pažanga vyksta labai sparčiai, todėl šiemet norime stabtelėti ir pagerbti projektus, kurie buvo pionieriais urbanistine ir technologine prasmėmis, kūrė aukštesnę kokybę tiek gyventojams, tiek biurų ar viešų pastatų ir erdvių lankytojams. Todėl šiemet renkame geriausius iš geriausiųjų per paskutinius trylika metų”, –  sako Mindaugas Statulevičius, komisijas pirmininkas ir LNTPA vadovas.

Šiemet konkurse be projektų pristatymo, skaitytojai galės susipažinti su fotografijomis, vaizdais ir tekstu pasakojamomis istorijomis – kaip plėtra pakeitė atskiras miestų vietas  ir kiek pritraukė gyvybės naujais NT projektais.

Konkurso metu kartu bus pristatomos diskusijos su urbanistais, architektais ir miesto kūrėjais. Kalbėsime apie tai, kas miestą daro patraukliu ir patogiu gyventi.

Visus projektus būsto, komercinio ir visuomeninio NT projekto kategorijose vertins nepriklausoma dešimties narių komisija: urbanistai inžinieriai, energetikos, statybos specialistai, ekonomistai, architektai ir žurnalistai. Kiekvienoje iš minėtų kategorijų bus išrenkami keturi finalininkai kurie rungsis dėl pagrindinio prizo.

Tradiciškai savo favoritą rinks ir 15min.lt skaitytojai, kurie galės balsuoti už labiausiai patikusį objektą iš visų buvusių laimėtojų.

“Tai bus graži proga stebėti mūsų progresą  – kaip apleistos pramoninės teritorijos per laiką virto verslo ar gyvenamųjų namų kvartalais, ar kaip nauji projektai pritraukė plėtrą į neišvystytas teritorijas, kurios ilgainiui virto svarbiais miesto traukos centrais. Iš perspektyvos matysime, kaip greitai keitėsi mūsų gyvenimo mieste įpročiai – pamilome dviračius vietoje automobilių,  tapome bendruomeniškesni ir reiklesni. Matant miestų augimą iš perspektyvos bus gera proga aptarti ne tik pasiekimus, bet ir pamokas”, – sako M. Statulevičius.

Konkurso dalyvių vertinimo kriterijai:

  • Objekto koncepcijos atitikimas darnios urbanistinės plėtros, gyvenimo kokybės sūkurimo tikslams (esamų gyvenamųjų vietovių teritorijų ar pastatų atnaujinimas, multifunkcionalumas, prieiga prie visuomeninio transporto ir kitos viešosios infrastruktūros, aplinkosauginių, ekonominių ir socialinių uždavinių suderinimas, ir estetiškas aplinkos sutvarkymas ir apželdinimas);
  • Architektūros kokybė;
  • Pagarba gamtai bei kultūros paveldui;
  • Išmanieji sprendimai projektavime ir statyboje, technologinis inovatyvumas ir išskirtinumas (PropTech);
  • Energinio efektyvumo, išteklių tausojimo sprendiniai;
  • Projekto atitikimas nekilnojamojo turto rinkos poreikiams, ekonominis projekto naudingumas, kuriant pridėtinę vertę vietos ekonomikai;
  • Organizacijos reputacija visuomenėje ir verslo etika (veikla skatinanti darnius santykius su vartotojais ir visuomene);

Vertinimo komisija:

  1. Mindaugas Statulevičius, LNTPA direktorius – komisijos pirmininkas;
    2. Doc. Dr. Dalia Bardauskienė – Vilniaus miesto savivaldybės mero patarėja, ISOCARP – tarptautinės urbanistų ir architektų bendruomenės narė;
    3. Marius Narmontas – LR Aplinkos ministerijos viceministras;
    4. Tauras Paulauskas – architektas, Lietuvos architektų rūmų profesinės etikos tarybos pirmininkas;
    5. Alvydas Kvedaravičius – Lietuvos statybininkų asociacijos ekspertas, UAB „YIT Lietuva“ NT plėtros skyriaus vadovas;
    6. Doc. Linas Naujokaitis – Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus valdybos narys, Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto Architektūros fakulteto docentas;
    7. Prof. Habil. Dr. Vytautas Martinaitis – Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto pastatų energetikos katedros profesorius;
    8. Martynas Trimonis – AB „Swedbank“ Nekilnojamojo turto klientų skyriaus vadovas;
    9. Evelina Povilaitytė – naujienų agentūros BNS Plius redaktorė;
    10. Darius Babickas – žurnalo IQ priedo „Statyk PRO“ redaktorius.

Viešo, visiems NT plėtotojams atviro konkurso tikslai – puoselėti darnios plėtros idėjas, atkreipti visuomenės dėmesį ir pristatyti geriausius nekilnojamojo turto plėtotojų projektus, skatinti bendradarbiavimą tarp verslo, mokslo, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų.

Konkurso dalyvių vertinimo kriterijai ir reikalavimai projektams nurodyti konkurso „Už darnią plėtrą“ 2020 REGLAMENTE

Daugiau informacijos: www.lntpa.lt/konkursas ir tel. (8-5) 262 0350