Buvusi uždara rezidencija po renovacijos atsiveria – per metus priims per 8000 poilsiautojų

Atlikus viešbučio „Auska” renovaciją, buvusi uždara valstybės vadovybės rezidencija plačiai atveria duris – prabangus viešbutis parengtas dirbti ištisus metus, planuojama kasmet priimti ne mažiau kaip 8000 poilsiautojų, iš jų apie 1000 užsienio turistų.

„Siekdami sukurti ištisus metus veikiantį viešbutį, investavome per 4 mln. litų. Nuo šiol Lietuvos gyventojai ir turistai iš užsienio Palangoje galės poilsiauti ne tik vasarą, bet rudenį, žiemą, todėl planuojamas apie 50 proc. užimtumas – 5 kartus didesnis, nei buvo iki šiol”, – sakė viešbučio direktorius Vygintas Lekavičius.

Pasak jo, išsaugant amžinatilsį Algirdo Mykolo Brazausko, Prezidento Valdo Adamkaus pamėgtus kambarius, jų autentiką, viešbutyje taip pat įrengti ir ekonominės klasės kambariai, pritaikyti šeimų poilsiui su vaikais. Anksčiau buvusi vyriausybinė vila, skirta siauram išrinktųjų ratui, po renovacijos tapo penkių žvaigždučių viešbučiu, atviru kiekvienam. Vietoj 10 didžiulių vyriausybinių apartamentų – 28 skirtingos klasės kambariai. Kai kurie jų pritaikyti priimti aukšto rango svečius, nes viešbutyje ir toliau numatoma atlikti valstybės reprezentacines funkcijas. Restauruotos posėdžių salės, puoštos unikaliais, specialiai šiam objektui sukurtais meno kūriniais.

Neplečiant esamo pastato, beveik tris kartus padidinus kambarių skaičių, bus efektyviau išnaudojamas viešbučio potencialas. Anksčiau kasmet nuostolius skaičiavęs viešbutis, po tikslinių investicijų jau kitais metais planuoja dirbti pelningai.

Per 22 hektarų uždaroje teritorijoje, ant jūros kranto esantis viešbutis buvo pastatytas taip, kad beveik pusės kilometro pliažo ruožas būtų tuščias, jame galėtų netrukdomi mėgautis išskirtiniai svečiai. Viešbutis „Auska” yra vienintelis viešbutis, turintis Lietuvos formos baseiną su nuolat atnaujinamu pašildytu jūros vandeniu, kuris teka pusantro kilometro ilgio vamzdynais, nutiestais Baltijos jūros dugnu. Vadovų rezidencijos laikus primena ir viešbučio teritorijoje išlikę sargybos bokšteliai.

Išskirtinė aplinka, sukurta buvusio Sovietų Sąjungos lyderio Leonido Brežnevo poilsiui prie Baltijos jūros labai vilioja turistus iš Rusijos. Juos viešbutį „Auska” išsinuomojusi įmonė „Ambra investicijos” visą vasarą kiekvieną savaitę iš Maskvos skraidins reaktyviniu lėktuvu.

„Viešbutyje ilsėsis ne tik turistai iš Rusijos. Sudarėme visas sąlygas poilsiauti ir šeimoms su vaikais iš Lietuvos – teritorijoje sukurtos vaikų žaidimų zonos, organizuojami žygiai po mišką, pažintinės fotomedžioklės, plaukymo pamokos, kt.”, – pasakojo V. Lekavičius.

Pasak jo, viešbutis taip pat atsivers renginių organizatoriams, kurie „Auską” vertina dėl uždaros teritorijos ir aukšto lygio virtuvės, daugelį metų gaminančios maistą ypatingiems svečiams. „Anksčiau būdavo sudėtinga užtikrinti nakvynę visiems šventės svečiams, po rekonstrukcijos galima apgyvendinti apie 60 žmonių, todėl viešbutis tapo patraukliu vestuvių, jubiliejų, įmonių renginių, privačių vakarėlių organizatoriams”, – aiškino viešbučio vadovas.

Iki šiol dėl sudėtingos finansinės situacijos šaltu metų laiku viešbutis išvis nedirbdavo, po renovacijos sudaryta galimybė renginius organizuoti bet kuriuo metų laiku. Planuojama, kad per metus „Auskoje” vyks apie 30 įvairių renginių.

Bendrovė „Ambra investicijos”, pernai dešimčiai metų išsinuomojusi valstybei priklausantį viešbutį „Auska”, įsipareigojo į jį investuoti ne mažiau, kaip 4,47 mln. litų. Per pirmuosius metus investuota per 4 mln. litų. Buvo atvestas dujotiekis, pertvarkyta katilinė, atnaujinta vidaus vandentiekio-nuotėkų ir elektros infrastruktūra, įrengta šiuolaikiška ventiliacijos sistema, pakeisti visi langai, suremontuoti kambariai, atnaujinta virtuvė, suremontuotas baseinas, sutvarkytas visos teritorijos apšvietimas. Be to, visoje teritorijoje išnaikintos erkės.

Bendrovė „Ambra investicijos” yra Rusijos ir Europos kapitalo įmonė, siekianti plėtoti Palangoje esantį viešbutį „Auska” – užtikrinti jo užimtumą ištisus metus, išsaugoti architektūros paveldą, ir teikti reprezentacines paslaugas aukštiems valstybės pareigūnams ir svečiams.

Bendrovė „Ambra investicijos” už viešbučio „Auska” nuomą kasmet valstybei moka 400 tūkst. litų nuomos mokestį.

Daugiau informacijos:
Paulius Tamulionis:
Mob. tel.: 8 686 08389,
El.paštas: paulius@ideaprima.lt