Dešimtasis urbanistinis forumas – apie šalies miestų atgaivinimą

Aplinkos ministerija kartu su Kauno architektūros festivaliu „KAFE 2016“, Kauno technologijos ir Vilniaus Gedimino technikos universitetais, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija, Kauno miesto savivaldybe ir kitais partneriais 2016 m. rugsėjo 23 d. organizuoja dešimtąjį Lietuvos urbanistinį forumą skirtą Lietuvos miestų atgaivinimo temai. Į tradicinį urbanistinį forumą kviečiami atvykti miestų plėtros profesionalai ir už šią veiklą atsakingų institucijų, miesto bendruomenių atstovai bei visi, kuriems rūpi šalies miestų ateitis. Šiemet forumas vyks Kaune – Kauno technologijos universiteto III rūmuose (Laisvės al. 13). Ketinančius dalyvauti raginame užsiregistruoti.

Šio, jau dešimtojo, urbanistinio forumo tema – Lietuvos miestų atgaivinimas. Ji pasirinkta, kaip sakė Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktorius Marius Narmontas, siekiant, remiantis užsienio patirtimi, naujai pažvelgti į miestų gaivinimo problemas ir surengti temines apskritojo stalo diskusijas apie miestų ekonominį gyvybingumą, kompleksišką gyvenamųjų rajonų renovaciją, visuomenės dalyvavimą urbanistiniame planavime.

Kaip numatyta renginio programoje (žr. Priedą), jo pirmoje dalyje su savo šalių miestų atgaivinimo aktualijomis supažindins svečiai iš Belgijos, Olandijos ir Lenkijos. Antroji dalis skirta apskritųjų stalų diskusijoms. Forumo dalyvių, o jų, kaip ir kasmet, turėtų susirinkti apie du tris šimtus, diskusijų išdavos turėtų atsispindėti numatomoje priimti rezoliucijoje. Forumo medžiaga tradiciškai bus išleista atskiru leidiniu.

Forumas rengiamas kartu su Kauno architektūros festivaliu „KAFE 2016“, Kauno technologijos ir Vilniaus Gedimino technikos universitetais, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija, Kauno m. savivaldybe, Lietuvos architektų rūmais ir kitais partneriais.

Jo metu bus įteikti trys Aplinkos ministerijos apdovanojimai už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse. Jie skirti už 2015 m. įgyvendintus geriausius projektus – gyvenamąjį, negyvenamąjį ir inovatyvų pastatus.

Daugiau informacijos apie ankstesnius forumus rasite čia.
UF_LOGO_galutinis
Dešimtojo urbanistinio forumo programa
8.30-9.00 Registracija9.00 – 9.40 Forumo atidarymas, sveikinimo kalbos

Lietuvos Respublikos ministras pirmininko Algirdas Butkevičius 

Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas 

Lietuvos nekilnojamo turto plėtros asociacija prezidentas Robertas Dargis

KTU studijų prorektorė doc. Jurgita Šiugždinienė 

Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys

9.40 – 12.00 Plenarinė sesija. Moderatoriai: dr. Dalia Bardauskienė, Mindaugas Statulevičius

Pranešėjai:

Miesto ekonomika. Roeland Dudal (Belgija).

Modernistinių mikrorajonų potencialas. Johan De Wachter (Belgija).

Urbanistinės inovacijos, jų iniciatoriai ir valdymas – kaip priversti tai veikti kartu? Lukasz Pancewicz (Lenkija).

12.00 – 12.15 Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos apdovanojimai už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse.

12.15 – 13.00 Pietų pertrauka

13.00 – 14.30 Apskritųjų stalų diskusijos

Miesto ekonominis gyvybingumas. Moderatoriai: Donatas Baltrušaitis ir Mindaugas Statulevičius

Gyvenamųjų rajonų kompleksinė renovacija. Moderatoriai: doc. Martynas Marozas ir Živilė Šimkutė

Visuomenės dalyvavimas urbanistiniame planavime. Moderatoriai: doc. Elena Archipovaitė ir dr. Giedrė Godienė.

14.30 – 15.00 Kavos pertrauka

15.00 – 15.45 Plenarinė sesija. Moderuoja Simonas Gentvilas

15.45 – 16.00 Apibendrinimas

16.00  – 17.00 Neformali diskusija prie kavos puodelio (Laisvės al. 13)

17.00 Ekskursija į „Citus Construction“ renovuojamą pastatą „Telegrafas“ (projektą pristatys „Citus Construction direktorius“ Mindaugas Vanagas, „Daiktų viešbutis“ Dalia Mauricaitė ir istorikas Arvydas Pakštalis. Projektas orientuotas į aktyvius, plačių pažiūrų, šiuolaikišką gyvenimo būdą ir istoriją vertinančius miestiečius.).