Geriausio visuomeninio pastato prizą laimėjo VU biblioteka

Geriausio NT projekto rinkimuose „Už darnią plėtrą“ visuomeninio NT projekto prizą laimėjo Vilniaus universiteto mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC) – šiuolaikinė beveik 14 tūkst. kvadratinių metrų ploto biblioteka, tituluojama ne tik viena didžiausių, bet ir moderniausių Baltijos šalyse.

„Ši biblioteka – tai labiausiai vykęs šiuolaikinės architektūros pavyzdys. Architektūros, kuri ne tik negriauna aplinkos, bet ir kilsteli ją į aukštesnę kokybę. Tai rodo absoliutų architekto meistriškumą ir talentą“, – apie architekto Rolando Paleko darbą sako vertinimo komisijos narė, VGTU docentė architektė Dalia Bardauskienė.

Anot komisijos pirmininko, LNTPA direktoriaus Mindaugo Statulevičiaus, biblioteka įvertinta už efektyviai išnaudojamas originaliai suplanuotas erdves ir tūrius, šiuolaikinius technologinius sprendimus ir išmanų valdymą.

Išskirtinės architektūros  pastatą sudaro trys korpusai, atrodantys tarsi pamiškėje gulintys didžiuliai rieduliai. Juose įsikūrė ne tik 670 lankytojų vienu metu talpinanti biblioteka, bet ir konferencijų, parodų salės, specializuotos skaityklos ir kt.

Pastato architektūrą lėmė jo paskirtis ir kartu vieta – jis įsikūręs gamtos prieglobstyje. Todėl stiklinės sienos per visą pastato aukštį šiaurinėje pusėje leidžia lankytojams stebėti nuolat besikeičiantį gamtos paveikslą. MKIC saugyklos užima 2,7 tūkst. kvadratinių metrų plotą, jose telpa apie 1,8 mln. spaudinių. Todėl pastatuose įrengtos modernios apsaugos, oro vėdinimo, dulkių šalinimo, priešgaisrinės sistemos.

 Geriausio NT projekto rinkimai – konkursas „Už darnią plėtrą“ rengiamas nuo 2007 metų. Tarp konkurso vertinimo kriterijų – projekto pritaikymas gyvenimo kokybei kurti, architektūros bei statybos kokybė, inovatyvumas ir netradiciniai sprendimai, pagarba gamtos ir kultūros paveldui.

Komisijos nariai – Aplinkos ministerijos, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos, Lietuvos architektų sąjungos, Projektuojančių įmonių, Lietuvos statybininkų asociacijų, Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir žiniasklaidos atstovai.

Geriausi projektai šiemet taip pat paskelbti gyvenamosios ir daugiafunkcės konversijos kategorijose.

Daugiau informacijos:

Justina Juršytė
LNTPA Komunikacijos vadovė

Mob.              (8 682) 34551
Faks.              (8 5) 262 0349
El. p.               justina@lntpa.lt
WWW            http://www.duonostortai.lt