„Heima“ studijos darbas nugalėjo „Inreal“ grupės architektūriniame konkurse

„Inreal“ grupės organizuotame kviestiniame architektūriniame konkurse nugalėtoju išrinktas darbas pavadinimu „651729“. Pasiūlymo autoriai – studijos „Heima“ architektai sukūrė išskirtinį sprendinį aukštuminiam multifunkciniam kompleksui naujajame Vilniaus centre.

„Visi darbai buvo išties stiprūs, tačiau laimėjęs pasiūlymas pasižymi itin gerai pagrįstu santykiu su gretimomis viešosiomis erdvėmis, lakonišku, bet elegantišku fasadų sprendiniu, siūlomomis tvariomis ilgaamžėmis medžiagomis ir puikiais pastato planinės struktūros sprendimais“, – komisijos sprendimą pagrindė jos pirmininkas, „Inreal“ grupės vadovas Gediminas Pruskus.

Studijos „Heima“ projekto pasiūlymą kūrė architektai: Kristijonas Skirmantas, Povilas Daugis, Povilas Žakauskas, Tomas Vaičiulis, Marijonas Morkūnas ir Justinas Malinauskas.

Be studijos „Heima“ komandos, konkurse taip pat varžėsi „Do Architects“ su pasiūlymu „Atviras“, „Architektūros kūrybinė grupė“ su darbu „360 view“ ir „Senojo miesto architektai“ pateikę pasiūlymą „Prizmė“.

Konkurso objektas – apie 10 000 kv.m bendro ploto multifunkcinis kompleksas Vilniuje, Krokuvos g. 24 ir 26. Įgyvendinant šį projektą bus siekiama ne žemesnio kaip Breeam Excellent arba LEED Gold standarto.

Su konkurso darbais galima susipažinti konkurso tinklapyje http://www.k26.lt Konkurso ataskaita bus skelbiama kovo pradžioje, po kurios architektai bus kviečiami į derybas dėl projekto įgyvendinimo.

 

Konkurso komisija:

  1. Gediminas Pruskus – Užsakovo atstovas ir vertinimo komisijos pirmininkas, Inreal (LT)
  2. Vidas Petkevičius – Užsakovo atstovas, Inreal (LT)
  3. Mindaugas Pakalnis – Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas (LT)
  4. Gintaras Balčytis – Architektas, Balčyčio studija (LT)
  5. Linas Naujokaitis – Architektas – Formatas A1 (LT)
  6. Ignas Kalinauskas – Architektas, Archispektras (LT)
  7. Prof. Dr. Gintaras Stauskis – Profesorius, VGTU Urbanistikos katedra (LT)

 

Recenzentai:

  1. Andrius Rapolas (LT)
  2. Vytautas Lelys (LT)

 

Konkursas organizuotas vadovaujantis Lietuvos architektų rūmų tarybos Laikinaisiais architektūrinių konkursų organizavimo nuostatais, patvirtintais 2020 m. sausio 22 d. sprendimu Nr. T20-01 konkurso sąlygos buvo sėkmingai suderintos su Lietuvos architektų rūmais. Konkurso administratorius – MB „Martyno Marozo architektūra ir planavimas“ (MMAP).

Daugiau informacijos – www.k26.lt