Įteikti apdovanojimai už geriausius nekilnojamo turto projektus

Konkurso „Už darnią plėtrą 2012″ apdovanojimai trečiadienį Vilniuje įteikti keturiems geriausiems nekilnojamojo turto (NT) projektams gyvenamosios, komercinės, pramoninės ir visuomeninės statybos kategorijose.

Geriausiu projektu gyvenamosios statybos kategorijoje pripažintas AB „Hanner“ pirmasis Lietuvoje A klasės daugiabutis.

„Pastaraisiais metais vystytojai smarkiai konkuruoja diegiamomis energetinėmis inovacijomis. „Hanner“ prizas šiemet skirtas už pirmąjį A klasės daugiabutį Lietuvoje. Tai didelis žingsnis į priekį, nes įstatymai dar neįpareigoja statyti net B kategorijos pastatų. Įmonė įvertinta už kompleksiškai vystomą „Bajorų kalvų“ kvartalą, kiekvienu etapu pasiekiant  aukštesnę kokybę. Taip pat už didelį dėmesį kiemams be automobilių, šeimos erdvei ir estetiškai aplinkai“, – apie nugalėtoją sako Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius ir vertinimo komisijos pirmininkas Mindaugas Statulevičius.

„Bajorų kalvų“ V-asis etapas

Už sudėtingus darbus Vilniaus Senamiestyje ir puikius rezultatus geriausio komercinio pastato prizas įteiktas sostinės centre įsikūrusiam „Pirklių klubui“.

„Pirklių klubas  – brandus, sėkmingas projektas, kurio senoji architektūra sėkmingai papildyta naujos architektūros priestatu. Šis pastatas – tai  drąsiai ir sėkmingai interpretuotas praeities ir dabarties sprendimas, kur naujosios architektūros dalis nėra anemiška, o drąsiai išreikšta ir suderinta su atkurta senąja architektūra. Tai –  sektinas pavyzdys“, – sako Lietuvos architektų sąjungos vicepirmininkas  ir Projektuojančių įmonių asociacijos atstovas Linas Naujokaitis.

Pirklių klubas

Pramoninės ir logistikos paskirties kategorijoje geriausiu pripažintas „Ogmios grupės“ verslo centras  „Airport business park“.

 „Už strategiškai pasirinktą vietą, lakoniškas ir funkcionalias erdves, teisingus technologinius sprendimus. Už tai, kad 600 žmonių sukurta šiuolaikiška, patogi darbo aplinka“, – apie laimėtoją sako M. Statulevičius.

Airport business park

Geriausio visuomeninės paskirties pastato prizas įteiktas Balsių mokyklai, statytai viešos ir privačios partnerystės būdu.

 „Balsių mokyklą ir bendruomenės centrą stačiusi UAB „Merko statyba“ įrodė, jog privataus ir viešojo sektoriaus partnerystė gali būti tikrove. Tai aukštos kokybės architektūrinis sprendimas – funkcionalus ir su gražiai sutvarkyta aplinka, prie kurio kūrimo dirbo bendruomenė. Tokių visuomeninių projektų labai pasigendame naujai pastatytuose priemiesčiuose“, – sakė konkursą organizuojančios Darnios plėtros akademijos viena įkūrėjų, Vilniaus Gedimino Technikos universiteto doc. dr. Dalia Bardauskienė.

Balsių mokykla

Šiais metais konkurse dalyvavo trylika projektų – beveik dvigubai daugiau nei praėjusiais metais.

„Tai rodo, kad NT rinka atsigauna ne tik pagal augančių sandorių skaičių, bet ir naujos statybos sparčiai tobulėja, didėja ir vartotojų reiklumas“, – sako M. Statulevičius.

Šešerius metus organizuojamo konkurso tikslas –  kelti kartelę nekilnojamojo turto (NT) vystytojams, kad miestas augtų darniai ir harmoningai, nauji projektai būtų architektūriškai ir estetiškai išbaigti, statomi šalia išvystytos infrastruktūros, svarbiausių įstaigų, darniai susiliejantys su gamta. Konkursu siekiama atkreipti ir visuomenės dėmesį į kokybiškiausius, inovatyviausius NT projektus, taip auginant ir reiklų vartotoją.

Tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“ organizuoja Darnios plėtros akademija ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija, bendradarbiaujant su Aplinkos ministerija, Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos projektuojančių įmonių asociacija, Lietuvos statybininkų asociacija ir  Nacionaline vartotojų konfederacija, „Verslo žinių“ portalu www.vz.lt, žurnalu „Statyba ir architektūra“. Dešimties narių komisijoje dalyvauja architektai, projektuotojai, inžinieriai, NT plėtros, statybų specialistai, vartotojų teisių atstovai.

 

Daugiau informacijos:

Justina Juršytė
LNTPA Komunikacijos vadovė

Mob.              (8 682) 34551
Faks.               (8 5) 262 0349
El. p.               
WWW              http://www.duonostortai.lt