Klaipėdoje populiariausi nedidelio ploto biurai

Klaipėdos biurų rinka po truputį atsigauna, nors ši tendencija ir gana vangi. Per metus uostamiesčio biurų vakansija sumažėjo nuo 14 % iki 11 %, tačiau laisvų patalpų verslo centruose vis dar yra apie 7000 kvadratinių metrų. Didžiausia vakansija uostamiestyje išlieka moderniuose A klasės verslo centruose, kuri viršija 20 % ir siekia 3500 kvadratinių metrų.

Įmonės „Eika“ L.e.p. Turto valdymo departamento direktorė Aistė Adamonytė atkreipia dėmesį, kad biurų užimtumą labiausiai skatina tarptautinių kompanijų plėtra bei didelės į plėtrą orientuotos vietinio kapitalo įmonės. Tokios įmonės dažniausiai kuriasi sostinėje dėl kvalifikuotų darbuotojų pasiūlos ir galimybės pasirinkti patrauklų biurą. Renkantis biurą šioms įmonėms itin svarbi ne tik prestižinė vieta, patalpų kokybė ir maži išlaikymo kaštai, bet ir  nuomotojo galimybės pasiūlyti alternatyvų plečiantis ateityje.

A.Adamonyte

Aistė Adamonytė

A.Adamonytė pastebi, kad Klaipėda kol kas lieka tarptautinių kompanijų nuošalyje.  Pagrindiniai biurų nuomininkai Klaipėdoje yra vietinio kapitalo įmonės, susijusios su logistika bei uosto veikla. Šių kompanijų poreikius labiausiai atitinka nedidelės nuo keliasdešimties iki 200kv. metrų patalpos, suskirstytos į atskirus kabinetus. Didesnių nei 400 kv. metrų patalpų paklausa Klaipėdoje labai maža. Nuomos kaina itin priklauso nuo patalpų įrengimo lygio ir eksploatacinių kaštų. „Viena pagrindinių aukštos biurų vakansijos priežasčių, didelių įmonių stoka. Uostamiestyje dominuojančios nedidelės įmonės orientuotos į optimaliai suprojektuotas, mažesnes ir pigesnes biurų patalpas. Priešingai sostinei, Klaipėdos rinkoje  nuomos kaina yra vienas pagrindinių biuro pasirinkimo kriterijų. Kita problema, tai tarptautinėms kompanijoms reikalingų kvalifikuotų specialistų stygius“, – teigia „Eika“ atstovė.

Klaipėdos biurų rinkoje išsiskiria įmonės „Eika“ valdomas „Baltijos verslo centras”. Šiuo metu visos patalpos jame išnuomotos. „Sėkmės receptas – pasiteisinusi išperkamosios nuomos strategija. Dalis įmonių patalpas šiame centre jau įsigijo, dalis toliau tęsia išperkamosios nuomos sutartis”, – teigia A.Adamonytė. „Klaipėdoje nuomininkai linkę rinktis mažesnio ploto biurus, todėl šio centro koncepcija „pataikė į dešimtuką“. Šiame verslo centre paklausiausios patalpos yra nedidelės 25-35 kv. metrų ploto kabineto tipo patalpos. „Eika“ duomenimis, „Baltijos verslo centras“ yra vienintelis biurų pastatas Klaipėdoje, kuriame galima išperkamoji nuoma, ne tik biurų nuoma ar pardavimas.

Naujų didesnių verslo centrų projektų per pastaruosius dvejus metus Klaipėdoje nebuvo įgyvendinta ir artimiausiu metu jie neplanuojami. Tai sąlygoja aukšta vakansija, žemos nuomos kainos bei didelių į plėtrą orientuotų įmonių stoka. Atsižvelgiant į esamą situaciją, įmonės „Eika“ atstovė artimiausiu metu kainų pokyčių Klaipėdos biurų rinkoje neprognozuoja. Vidutinė laisvų patalpų uostamiestyje nuomos kaina pastaruosius kelerius metus nekinta ir išlieka A klasės verslo centruose 30-35 Lt/ kv. metrą, B klasės – 18-26 Lt/ kv. metrą.

Daugiau informacijos:

Aistė Adamonytė
UAB „Eika“ l.e.p. Turto valdymo departamento direktorė
Tel.: +370 5 251 4 252
El. p.: aiste@eika.lt
www.eika.lt