LNTPA atsisveikinimo susitikimas su kadenciją baigiančiu Vilniaus meru

Trečiadienį vykusiame paskutiniame Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) bendruomenės ir kadenciją baiginėjančiu Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus bei jo komandos susitikime skambėjo abipusės padėkos, palinkėjimai ir aktualūs klausimai dėl MIPIM parodos Kanuose. Pagrindinis akcentas – Vilniaus miesto paviljono Kanuose biudžeto trūkumas ir savivaldybės keliama abejonė dėl miesto dalyvavimo MIPIM parodoje iš esmės, jei verslas ir toliau demonstruos finansinį nenorą prisidėti.

Susitikimo metu miesto plėtros agentūra „Go Vilnius“, atsakinga už Vilniaus stendo koordinavimą Kanų parodoje, pristatė esamų darbų pažangą ir pasirengimo situaciją:

  • sostinė turės 80 kv. m stendą, dvi palapines;
  • MIPIM 2023 Vilniaus stendas yra Riviera 9 (Seaview Village). Tai aukščiausia vieta MIPIM centre, Rivjera zonoje, nukreipta į jūrą;
  • daug gryno oro ir erdvės aplink, praeinama vieta (ne akligatvis), generuojanti pakankamą srautą lankytojų;
  • su galimybe turėti patrauklią B2B erdvę dalykiniams susitikimams bei lounge zoną su gėrimais ir muzika neformaliam bendravimui.

Šiuo metu aritmetika tokia, kad visas Vilniaus paviljono biudžetas siekia apie 147 tūkt. Eurų. Trūkumas – virš 54 tūkstančių eurų.

„Tai – brangus projektas, kuris reikalauja ankstyvo pasirengimo su labai gerai apgalvotu bei sudėliotu biudžetu. Vilniaus būvimas MIPIM parodoje – itin svarbus ne tik sostinės, bet ir visos Lietuvos įvaizdžiui potencialių investuotojų akyse. Ryga yra, Talinas yra, o Vilniaus – ne? Mūsų nebuvimas Kanuose lemia menkstančias pozicijas investicijų pritraukimo procese. Būtų tikrai neprotinga taip elgtis“, – kalbėjo Mindaugas Statulevičius, LNTPA vadovas, pabrėždamas MIPIM ekonominės perspektyvos svarbą tiek Vilniui, tiek visai šaliai.

LNTPA vadovo įsitikinimu numarinti šio projekto negalima, todėl asociacija su savo nariais dar ieškos galimybių ir sprendimų, kaip padėti Vilniui įgyvendinti savo stendo idėją MIPIM parodoje.

„Dalyvavimas Kanuose turi įgyti valstybinio prioriteto statusą, todėl labai svarbu keisti suvokimą apie šį projektą ir suprasti jo reikšmę visos šalies mastu – valstybė turėtų judėti link investicinio indėlio į Vilniaus stendo būvimą MIPIM parodoje“, – teigė Viktoras Zubrecovas, LNTPA narės „Team Releven“ vadovas. Įmonė kartu su kita LNTPA nare „Newsec“ prisideda prie šių metų Vilniaus paviljono būvimo Kanuose.

Kad Vilniaus nėra Kanuose yra didesnė žala, nei brangiai kainuojantis jo būvimas: „MIPIM paroda Vilniui turi tapti tęstiniu, ilgalaikiu, stiprias tradicijas turinčiu projektu. Galų gale, išplėskime ribas – pritraukime kitus Lietuvos miestus, parodykime jų potencialą investuotojams“, – kalbėjo M. Statulevičius.

******************************************************

Įvertinęs ketverių metų bendradarbiavimą su LNTPA atstovais, nueinantis Vilniaus meras R. Šimašius palinkėjo NT rinkos dalyviams naudotis jo komandos sukurtais įrankiais, kurie, pasak mero, pasiteisinę ir yra tikri pagalbininkai NT projektų kūrimo, derinimo ir tvirtinimo procesuose. Meras taip pat pažymėjo, kaip svarbu miestui ir verslui, surėmus pečius, vieningai ginti savo tiesas pokalbiuose su centrinės valdžios institucijomis.

Vyriausias Vilniaus miesto architektas Mindaugas Pakalnis prasitarė, kad tai buvo patys sunkiausi 7 metai jo karjeroje: „Iš esmės perdarėme darbų organizavimo modelį, pakeitėme darbinius principus. Ir geriausia, ką pavyko sukurti – 10 architektūros taisyklių. Šios taisyklės atsirado dėl dviejų asmenų: mano žmonos ir mero raginimų. Jei mero gali neklausyti, žmonos – jokiais būdais. Taip pat džiaugiuosi, kad pavyko suburti miestą mylinčių ir juo tikinčių specialistų komandą. Tai – geriausi mano pasiekimai. Ir tie, kurie liks po rinkimų – gins architektūros taisykles“, – savo nuoširdžiomis emocijomis pasidalino M. Pakalnis.

LNTPA vadovas M. Statulevičius pripažino, kad ne visi matymai ir sprendimai tarp NT verslo ir miesto valdžios koreliavo – būta ir nemažai nesusiklabėjimų, prasilenkiančių pozicijų, tačiau negalima nuneigti savivaldybės pastangų keisti situaciją: „Dėkui už diskusijas, sprendimų paieškas sprendžiant NT rinką liečiančias problemas. Palaikymas buvo abipusis, dėl ko norime padėkoti“, – teigė M. Statulevičius. LNTPA vadovas labiausiai apgailestavo, kad su šia miesto valdžia taip ir nepavyko sukurti atsiskaitymo sistemos, leidžiančios verslui susimokėti už spartesnių sprendimų paslaugą.