M. Statulevičius: prekybos centrai netrukus įrodys, kad saugiai gali veikti ir savaitgaliais

Vyriausybė ketvirtadienį leido nuo balandžio 19 dienos atverti visas parduotuves prekybos centruose, o nuo gegužės 3 dienos – ir turgavietėse. Jų veikla leidžiama nuo pirmadienio iki penktadienio. Dabar veikiančios būtinųjų prekių parduotuvės ir turinčios įėjimą iš lauko parduotuvės veiks kaip ir anksčiau.

Anot premjerės Ingridos Šimonytės, jeigu prekybos vietose bus užtikrintas lankytojų saugumas, sprendimas vėliau gali būti peržiūrėtas.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos, atstovaujančios didžiuosius prekybos centrus ir jų valdytojus, prezidentas Mindaugas Statulevičius pabrėžia, kad prekybos centrai pasiruošę pilnai atsidaryti. O užsikrėtimų atvejai prekyboje sudaro tik kelis procentus ir iki šiol fiksuoti tik tarp darbuotojų. Užkrato tikimybė tarp darbuotojų turėti mažėti iki minimumo pradėjus testuoti darbuotojus.

“Esame dėkingi Vyriausybei, kad išgirdo mus apie būtinybę atsidaryti prekybos centrams ir leisti dirbti. Tuo pačiu esame tikri, kad galima saugiai dirbti ir savaitgaliais. Prekybos centrai jau dabar savanoriškai įdiegę galingas ventiliacijos, dezinfekcijos sistema, pašalinę poilsio zonas ir suoliukus, kad būtų kuo mažiau pagundos užtrukti patalpose, taip pat yra pasiruošę reguliuoti lankytojų srautus, prižiūrėti, kad nebūtų būriuojamasi ir kitos priemonės. Norime tikėti, kad draudimas veikti savaitgaliais netrukus bus atšauktas“, – sako Mindaugas Statulevičius.

Anot jo, atidarius prekybos vietas ir savaitgaliais, sumažėtų žmonių koncentracija ir padidėtų saugumas.