Narių naujienos: „YIT Kausta“ kuria kontrastingą sritį Viršuliškių rajone

Suomijos koncernui priklausanti viena didžiausių ir moderniausių statybos paslaugų grupių Lietuvoje AB „YIT Kausta“ užsimojo pakeisti sostinės rajono Viršuliškių veidą. 2014-aisiais įmonė srityje už Spaudos rūmų link Pilaitės ketina įgyvendinti trijų skirtingos paskirties statybos objektų – didžiulio prekybos centro, 21 aukšto biurų pastato ir kelių mažaaukščių gyvenamųjų namų – projektą. Tai bus antrasis tokio masto kontrastingas pastatų arealas Vilniuje po dešiniajame Neries krante įsikūrusios „architektūrinės kalvos“.

Leidimas 3,5 ha teritorijoje vykdyti statybas gautas dar 2007-aisiais, tačiau planus pristabdė ekonominis sunkmetis. Šiais metais imta iš naujo įgyvendinti viziją sukurti naują pusketvirto hektaro ploto lokalinį miesto centrą Viršuliškėse.

Anot „YIT Kausta“ generalinio direktoriaus Kęstučio Vanago, pirminiame plane mikrorajono plėtra atrodžiusi kiek kitaip. „Dėl pakitusios situacijos nekilnojamojo turto rinkoje darbus buvome pristabdę. Pradžioje buvome numatę statyti gyvenamuosius namus ir biurų patalpas, tačiau planus pakeitėme. Naujas detalusis planas leido išplėsti sklypo paskirtį, taip teritorijoje atsirado prekybos centras“, – sako K. Vanagas.

Projekto išskirtinumas kuriamas jau kitąmet iškilsiančiu 21 aukšto, daugiau nei 81 metro aukščio ir 10 tūkst. kvadratinių metrų ploto biurų pastatu „Grand Office“, nauju prekybos tinklo „Prisma“ centru su talpia požemine automobilių aikštele bei gyvenamaisiais daugiabučiais „Solo city“, kurių pirmasis jau pastatytas ir pripažintas tinkamu naudoti.

Projekto autoriai architektai Gintaras Čaikauskas ir Miroslavas Šejnickis šį kompleksą vadina pionieriumi – esą daugiaaukščiai pastatai, priešingai nei iki šiol, dygs nedarkydami miesto peizažo. „Tai naujas žingsnis į satelitinį, antrąjį Vilniaus centrą, kur atitinkamai pagal urbanistinį miesto landšaftą aukštybinė statyba įmanoma maksimaliai priartėjant prie centro. Būtent vietovės kraštovaizdis ir leidžia pakelti aukštybinius pastatus nesudarkant senamiesčio panoramų, miesto silueto ir išlaikant santykį su žaliuoju miesto kalvų žiedu. Tai yra priešinga ankstesniam blaškymuisi, kai mieste dėl komercinių interesų buvo „primėtyta“ aukštybinių pastatų, neatsižvelgus į išorinį miesto charakterį“, – tikina architektai.

Pasak ekspertų, susisiekimas su kylančiu naujuoju Viršuliškių arealu yra išties pavydėtinas – autobusais ir troleibusais į rajoną galima gana greitai atvykti iš bet kurios miesto dalies, o automobiliu tam tereikia užtrukti iki 10-ies minučių. Tikimasi, kad naujasis projektas vietos infrastruktūrą turėtų tik pagerinti.

„Manome, kad šio sklypo vieta perspektyvi, ji arti centro, arti išvažiavimas į magistralinius kelius Vilnius–Panevėžys ir Vilnius–Klaipėda. Pagal Vilniaus bendrąjį planą Viršuliškės – vienas iš svarbiausių lokalių centrų, kurio užduotis sumažinti spūstis miesto centre, sukuriant darbo vietas arčiau namų. Įgyvendinus statybų projektą ne tik atsiras naujų darbo vietų prekybos centre ar biuruose – pagerės infrastruktūra bendrąja prasme: bus sutvarkytos gatvės, šaligatviai aplink kvartalą, įrengtas naujas šviesoforas Pilaitės prospekte, užtikrinsiantis greitesnį išvažiavimą miesto centro link. Gana didelė teritorija taps estetiškai patraukli“, – teigia K. Vanagas.

Projekto autoriai ir vystytojai vienbalsiai tikina, kad pilkųjų daugiaaukščių klaidos pakartotos nebus. Butai numatyti optimalaus dydžio ir ekonomiški, patogiai išplanuoti – tokie, kokie dabar yra patys paklausiausi. Pagal sumanymą visi pastatai bus individualizuojami spalviniais sprendimais, kitom architektūrinėm detalėm, orientuojantis labiau ne į prabangą, bet į kokybę.

Apie „YIT Kausta“ įmonių grupę

Įmonių grupė „YIT Kausta“ priklauso didžiausiam Suomijos statybos paslaugų koncernui „YIT Corporation“. Suomijos statybos paslaugų koncernas veikia nuo 1912 m. ir valdo 450 padalinių Šiaurės ir Vidurio Europoje, Baltijos šalyse ir Rusijoje. YIT priklausančiose įmonėse 14 šalių dirba apie 26 tūkstančius darbuotojų.

Lietuvoje veikiančią įmonių grupę „YIT Kausta“ sudaro viena didžiausių Lietuvoje rangos, statybos paslaugų ir komercinio nekilnojamojo turto vystymo įmonių AB „YIT Kausta“ bei gyvenamosios statybos objektų tiesioginiais pardavimais ir projektų plėtra užsiimanti UAB „YIT Kausta būstas“.

Daugiau informacijos:

AB „YIT Kausta“
Ryšių su visuomene vadovė
Akvilė Varanauskienė

Mob. +370 614 73400

El. p. akvile.varanauskiene@yit.lt