Naujojoje Pilaitėje kyla modernių A klasės daugiabučių kvartalas

Jau kitąmet Lietuvoje naujai statomi pastatai turės būti ne žemesnės nei A energinio naudingumo klasės (šiuo metu dauguma statomų daugiabučių namų turi B energetinio naudingumo klasę). Nekilnojamojo turto vystytojai ruošiasi šiai naujovei ir projektuoja taupius, šiltus, pažangia rekuperacine sistema pasižyminčius namus. Nors tokių daugiabučių namų dar nėra daug, jie sulaukia vis didesnio susidomėjimo dėl išskirtinių techninių savybių.
Vienas iš tokių taupių daugiabučių naujakurių laukia Vilniuje, Naujojoje Pilaitėje. Energetinio naudingumo A klasė, patvirtinta sertifikatu, suteikta bendrovės „Vilmestos projektai“ daugiabučiui namui esančiame Vilniuje, Simonaitytės g. 6. Šiame mikrorajone bendrovė baigia pastatyti 5 keturių aukštų modernius namus su 259 butais juose ir 2016 metų pradžioje ruošiasi pradėti naujo 6 daugiabučių A energinės klasės namų kvartalo statybas.

Gyventi sveikiau, šilčiau ir pigiau
Energinio naudingumo A klasę turintys daugiabučiai iš kitų namų išsiskiria juose įrengta pažangia rekuperacine vėdinimo sistema, kuri užtikrina nuolatinę oro apykaitą bute. Nemažai pirkėjų jau žino, kad kuo aukštesnė namo energinio naudingumo klasė, tuo mažesnis energijos suvartojimas ir, svarbiausia, – mažesnės išlaidos už šildymą. Remiantis Statybos produkcijos sertifikavimo centro informacija, daugiausia šiuo metu Vilniuje naujai pastatytų daugiabučių turi B energinio naudingumo klasę.
„Būstas yra brangi ir ilgalaikė investicija, todėl patys dalyvaujame visuose namų kūrimo etapuose – rengiame koncepciją, projektuojame, statome, bendraujame su klientais bei siekiame, kad mūsų produktas taptų geriausia ilgalaike investicija“, – sako bendrovės „Vilmestos projektai“ vadovas Mindaugas Ulevičius.
Kuo ypatingi yra aukščiausios energetinės A klasės daugiabučiai? M. Ulevičius pasakoja, jog naujojo kvartalo daugiabučių namų išorės sienos – trisluoksnės surenkamos gelžbetonės, apšiltintos 28 centimetrų storio pilkuoju polistireniniu putplasčiu. Lyginant su baltuoju polistireniniu putplasčiu, jis net 25 proc. efektyvesnis.

Stogas suprojektuotas plokščias, apšiltintas net iki 75 centimetrų storio putų polistirolo sluoksniu. Tiek stogo, tiek ir sienų šiluminė varža net du kartus viršija norminius šiuo metu galiojančius STR reikalavimus.
Gyventojų patogumui butuose įrengtas grindų šildymas su individualia kiekvieno buto apskaita bei modernia kiekvienos patalpos DANFOSS šildymo reguliavimo sistema. Siekiant užtikrinti dar geresnes šilumines namo savybes butuose įrengti rekuperatoriai su gartraukiu. Rekuperacinė vėdinimo sistema namuose ne tik užtikrina nuolatinę oro apykaitą bute, bet ir iki 30 proc. sumažina šilumos sąnaudas. Šalia namų – erdvios nemokamos automobilių parkavimo vietos su užkardomis, po namais – požeminiai garažai ir sandėliukai.

Planuose – 60 vietų darželio statybos
Nors naujakuriams A energetinės klasės būstai yra tikras atradimas, tokių daugiabučių statybos Lietuvoje vyksta vangiai. To priežastis – gerokai didesnė statybų kaina ir keliami reikalavimai, kuriuos nėra lengva įgyvendinti, pažymi „Vilmestos projektai“ vadovas M. Ulevičius.
Šiuo metu Vilniuje statomi arba jau pastatyti A energinės klasės daugiabučiai namai sudaro tik apie 10 proc. visų naujų projektų.
„Dirbame tik su patikimais, ilgametę patirtį turinčiais rangovais bei gamintojais, kurie gali pasiūlyti kokybiškus gaminius, inovatyvius sprendimus, darbus atlikti atsakingai ir profesionaliai. Dabar jau drąsiai sakome, kad galime pastatyti A energetinės klasės daugiabutį namą“, – apie taupių namų statybas pasakoja įmonės direktorius M. Ulevičius.
Pilaitėje naujakurių laukia ne tik šiuolaikiškas būstas, kokybiški ir tvarkingi keliai, bet dar ir saugi bei patraukli aplinka. Prieš kelis metus „Vilmestos projektai“ šiame rajone pastatė ir naują biblioteką.
Bendrovės planuose – Pilaitės gyventojams padovanoti dar vieną, ypač laukiamą dovaną – įrengti patalpas ir jas pritaikyti 60 vietų vaikų darželiui.
UAB „Vilmestos projektai“ įmonė ne vienerius metus vystanti daugiabučių namų projektus. Įmonė įkurta 2002 m. Šiandien – tai vienas didžiausių nekilnojamojo turto vystytojų Vilniuje. Naudodama modernias technologijas ir geriausias idėjas, 13 metų patirtį turinti įmonė vien tik Naujojoje Pilaitėje pastatė 26 daugiabučius, kuriuose įsikūrė beveik 1300 šeimų. Įmonė per 13 metų pastatė daugiau nei 90 tūkst. kvadratinių metrų gyvenamojo ploto pastatų.

Daugiau informacijos:

UAB Vilmestos projektai
Nidos g. 2, Vilnius, Lietuva
Tel.: fiks. +370 5 230 12 70