Paskelbti konkurso „Darni aplinka” 2013 nugalėtojai

Trečiadienį Vilniuje paskelbti konkurso „Darni aplinka” 2013 nugalėtojai.

Kategorijoje Bendramiestinė viešoji erdvė apdovanotas Smalininkų parko projektas. Smalininkuose atnaujintas esamas parkas išsaugant vertingiausius medžius, suformuotos parko erdvės, įrengti apšviesti laiptai, apžvalgos aikštelė, pėsčiųjų takai, juos puošiančios pergolės, gėlynai, o arčiau pagrindinės gatvės įrengtas krepšinio ir lauko teniso aikštynas. Kitoje gatvės pusėje, buvusios evangelikų liuteronų bažnyčios vietoje, sukurta skulptūra su varpu. Parko unikalumą didina vietos skulptorių ir plenerų metu sukurtos ąžuolinės skulptūros.

Smalininkų miestelio parkas Jurbarko rajone (Projektuotojas, architektas , želdinių specialistas – Tomas Čeburnis (UAB „Medstatyba“))

Smalininkų miestelio parkas Jurbarko rajone
(Projektuotojas, architektas , želdinių specialistas – Tomas Čeburnis (UAB „Medstatyba“))

Gyvenamųjų kvartalų, namų grupių, atskirų namų kiemų kategorijoje geriausiu pripažintas Santariškių namų gyvenvietės aplinkos sutvarkymas.

„Santariškių namai“, įsikūrę Verkių regioninio parko kaimynystėje, pilni žalumos. Prie namų įrengti alpiunariumai, pasodinti ilgamečiai žydintys krūmeliai. Vidiniuose kiemuose įrengtos vaikų žaidimo aikštelės.

Santariškių gyvenvietė Vilniuje Gerbūvį kūrė UAB „Vavista“, teritorijos apželdinimą atliko UAB „Stebulė“. Projekto autorius – architektas Vytenis Gerliakas ir UAB „Eventus pro“

Santariškių gyvenvietė Vilniuje
Gerbūvį kūrė UAB „Vavista“, teritorijos apželdinimą atliko UAB „Stebulė“. Projekto autorius – architektas Vytenis Gerliakas ir UAB „Eventus pro“

Anykščių rajono Traupio pagrindinės mokyklos ir seniūnijos aplinka apdovanota Gražiai sutvarkytos aplinka prie visuomeninių, komercinių pastatų kategorijoje. Anykščių rajono Traupio pagrindinę mokyklą ir Traupio seniūniją, kurios pastate įsikūrusi ir Traupio kaimo bendruomenės būstinė, supa Traupio botanikos sodas – apie 1000 kv. metrų užimantys gėlynai ir alpinariumai, apie 3 ha plote išsidėsčiusios dendrologinės kolekcijos su daugiau kaip 2000 rūšių ir veislių medžių ir krūmų, unikalios vandens augalų kolekcijos, dirbtinės pievų ir pelkių bendrijos. Iš viso želdynuose galima pamatyti per 6000 augalų rūšių, veislių ir formų.

Anykščių rajono Traupio mokyklos aplinka (Želdinių specialistas Sigutis Obelevičius)

Anykščių rajono Traupio mokyklos aplinka
(Želdinių specialistas Sigutis Obelevičius)

Geriausia gatve su žaliosiomis zonomis išrinkta Joniškio miesto Žemaičių gatvė ir viešoji erdvė. Čia paklota nauja takų danga, atsirado pėsčiųjų takas su suoleliais, įrengti modernūs šviestuvai, suformuotos žaliosios zonos. Gyventojai ir svečiai renkasi ir pramogauja vasaros estradoje bei amfiteatre vykstančių renginių metu. Atlikti atnaujinimo darbai smarkiai pakeitė aplinką, o sukurta poilsio ir pramogų zona leidžia deramai panaudoti vietos potencialą.

Joniškio miesto Žemaičių gatvė ir viešoji erdvė (Projektuotojas, architektas, želdinių specialistas - architektai Rūta Stuopelienė ir Rimantas Stuopelis)

Joniškio miesto Žemaičių gatvė ir viešoji erdvė
(Projektuotojas, architektas, želdinių specialistas – architektai Rūta Stuopelienė ir Rimantas Stuopelis)

GRYNAS.LT skaitytojai geriausiu projektu išrinko Pakruojo rajono Linkuvos miestelio aplinkos sutvarkymo projektą su nuolat atnaujinamais gėlynais.

Pakruojo r. Savivaldybė, Linkuvos miestelio aplinka (Apželdintoja Violeta Augėnienė)

Pakruojo r. Savivaldybė, Linkuvos miestelio aplinka
(Apželdintoja Violeta Augėnienė)

Konkursą organizavo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija bei Darnios plėtros akademija ir partneriai – GRYNAS.LT, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos architektų ir Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos.

Daugiau informacijos apie konkursą rasite:

DELFI portalo Grynas.lt žinutėje apie konkursą – čia

 Renginio akimirkos: