Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) kartu su partneriais ISM, VilniusTech, Mykolo Romerio ir Vilniaus universiteto dėstytojais sėkmingai užbaigė pirmąją papildomų NT plėtros studijų programą šiemet naujai suburtoje „NT akademijoje“. Lietuvos NT rinkos istorijoje tokio pobūdžio studijų modulis organizuojamas pirmą kartą.
„Didžiausias siekis kuriant „NT akademiją“ – suteikti įvairių sričių specialistams, dirbantiems NT sektoriuje, kuo įvairesnių ir gilesnių žinių apie šios profesijos esminius veiklos aspektus, rinkos aktualijas. Noras parodyti, kad NT plėtra yra itin atsakingas, kūrybinis procesas, apimantis urbanistikos supratimą, vietos ir rinkos analizes, kokybiškos ir konceptualios architektūros svarbą, projekto verslo plano ir biudžeto sudarymą ir jo efektyvų valdymą, finansavimo alternatyvų pasirinkimą, NT teisinius aspektus ir pardavimų komunikaciją. Žavu buvo stebėti, kaip patyrę NT profesionalai skirtingos tematikos paskaitose atrasdavo vis naujų, dar nepačiupinėtų kampų“, – apie „NT akademijos“ sėkmingą startą kalba idėjos autorius Mindaugas Statulevičius, LNTPA prezidentas.
Beveik tris mėnesius trukęs studijų ciklas apėmė urbanistikos ir architektūros tematikas, projektų valdymo ir finansavimo pagrindus, Lietuvos teisinio NT reguliavimo ir jo pritaikymo specifiką, projektų rinkodarą ir komunikacinę strategiją, tvarumo standartus užtikrinančius sprendimus.
Net 23 geriausi savo sričių specialistai: plėtotojai, architektai, teisininkai, finansininkai ir NT rinkodaros bei komunikacijos specialistai dalinosi savo žiniomis ir naujausia praktika.
Kiekvieni mokymai buvo organizuojami vis kitoje, unikalioje miesto vietoje: „Labai pasiteisinęs sprendimas, suteikęs papildomą naudą dalyviams – naujų, sėkmingų ir savaip unikalių NT projektų erdvių pažinimo galimybė specialiai organizuotuose turuose. Taip paprastai į šiuos objektus nepakliūsi“, – kalba LNTPA vadovas. Į „NT akademijos“ lokacinių pasirinkimų sąrašą pateko tokie išskirtiniai Vilniaus objektai kaip Senatorių pasažas, Bokšto skveras, konversiją išgyvenanti buvusio Žalgirio stadiono teritorija, Paupio kvartalas, Linkmenų fabrikas, modernioji Mykolo Romerio universiteto laboratorija, išmanusis JUNG Vilnius pastatas ir kiti, unikaliai saviti ir įdomūs sostinės NT projektai.
„NT akademijos“ dalyviai, patvirtindami studijų metu įgytas žinias, turėjo įveikti ir projektinių darbų gynimo procesą. Suskirsčius į komandas, ntakademiečiams buvo skirtos užduotys, kuriose buvo prašoma pagrįsti arba paneigti NT objekto plėtros galimybes: įvertinti lokaciją, projekto paskirtį, investicijų grąžos perspektyvas, realizacijos laikotarpį. Komandų projektinius darbus vertino komisija, sudaryta ir rinkos praktikų – akademijos dėstytojų.
Finaliniu „NT akademijos“ studijų akcentu tapo „NT akademijos“ baigimo pažymėjimų įteikimo iškilmės, kurios vyko atgaivintame Bokšto skvere, vaidinamajame, Vilniaus senamiesčio baroko perlu. Pirmąjį „NT akademijos“ mokslų ciklą baigė 31 dalyvis.
„ „NT akademija“ tęs savo veiklą nuo kitų metų pavasario. Susidomėjimas tapti „NT akademijos“ studentu – labai didelis: preliminariai jau beveik turime suformuotą pavasario grupę, todėl norinčius kviečiame nedelsti ir išreikšti savo norą užpildant anketą LNTPA tinklapyje „NT akademijos“ skiltyje.
Be to, planuojame patobulinti ir praplėsti studijų programos apimtis ir turinį. Tad naujosios grupės lauks dar pažangesnis NT plėtros mokslų ciklas“, – kalba Mindaugas Statulevičius, vienas „NT akademijos“ įkūrėjų ir LNTPA vadovas.
Norintiems išsamiau sužinoti apie galimybes registruotis į „NT akademijos” pavasario studijas – https://lntpa.lt/nt-akademija/
Įdomioji statistika:
- NT akademijos mokymai vyko net 11 skirtingų Vilniaus vietų;
- NT akademijoje paskaitas skaitė 23 lektoriai;
- NT akademijoje mokymai gyvai truko net 50 valandų;
- NT akademijos dalyviai išgėrė apie 1500 puodelius kavos (apie 240 litrus) 🙂
Dalinamės ntakademiečių patirtimi apie „NT akademiją”
Akimirkos iš „NT akademijos” pažymėjimų teikimo iškilmių