Pirmajame PropTech hakatone Lietuvoje: sprendimai pažangaus gyvenimo mieste iššūkiams

Pirmajame Lietuvoje PropTech hakatone nekilnojamojo turto sektoriaus profesionalai kartu su IT, rinkodaros, verslo plėtros ir kitų sričių specialistais ieškos sprendimų, kaip patobulinti gyvenimą mieste ir pastatuose. Tarp iššūkių dalyviams: kaip pagerinti automobilių parkavimo sistemas, rasti atsakymus, kaip įdarbinti dirbtinį intelektą projektuojant interjerus, kuriant NT valdymo ir vertinimo sistemas, įvairias pasaulyje žinomus technologinius sprendimus pritaikyti lietuviškai kalbantiems vartotojams.

“Tai atviras renginys, kuriuo bendrai norime paskatinti inovacijas, kuriant patogų  ir pažangų gyvenimą pastatuose ir miestuose. PropTech terminas, reiškiantis NT ir su gyvenimu mieste susijusias inovacijas,  dar gana naujas, tačiau Google paieškos sistema rodo, kad Lietuva jau pirmajame dešimtuke pagal susidomėjimą šia sritimi. Prieš pusmetį pradėjusi kurtis PropTech Baltic bendruomenė dirba, kad Lietuva atsidurtų tarp patraukliausių šalių su NT inovacijoms dirbančiam verslui ir čia gyvenantiems miestiečiams”, – sako Mindaugas Statulevičius, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius.

Kartu su LNTPA renginį inicijavo Vilnius Tech park, NT plėtotojai Eika, Technopolis, Urban Inventors bei įmonė JUNG.

Tikimasi, kad šis renginys prisidės prie Vilniaus ir visos Lietuvos technologinės pažangos ir urbanizacijos procesų vystymo. NT investuotojai pasiruošę po renginio pratęsti darybas su geriausių idėjų autoriais.

„Šio renginio tikslas ne tik technologiškai auginti NT rinką Lietuvoje, bet svarbiau susėsti prie bendro stato investuotojams, mokslininkams, kūrėjams bei išklausyti jų idėjų, rasti ilgalaikių partnerių su kuriais galima būti plėtoti ambicingus technologinius projektus. Manau, drąsiai galima sakyti, kad investuotojai yra pasiruošę pirkti geriausias idėjas, mes kaip NT plėtotojai norime sudaryti sąlygas praktiškai testuoti inovatyvius sprendimus savo pastatuose ar teritorijose. Todėl tai yra unikali galimybė gauti finansavimą savo idėjai, pritaikyti sukurtą produktą praktikoje ir jį parduoti plėtotojams ir tuo pačiu prisidėti prie Lietuvos pažangos klausimų“, – teigia Suomijos NT investicijų ir plėtros bendrovės “Technopolis Lietuva” vadovė Lina Maskoliūnė.

Hakatone dalyvaus per 50 IT, NT, rinkodaros, verslo plėtros ir kitų sričių specialistų, kurie kartu su mentoriais kurs reikalingus sprendimus. Tarp hakatono iniciatorių iškeltų idėjų ir sprendimai, kaip paskatinti bendruomenes biuruose ar gyvenamuosiuose kvartaluose būti labiau atsakingomis socialiai ir ekologine prasme, kaip patobulinti darbo vietas, NT valdymo, vertinimo ir kitus  procesus. Taip pat  – kaip pritaikyti Lietuvoje dar menkai žinomą, tačiau pasaulyje sparčiai populiarėjantį gyvenimo bendruomenėse (co-living) konceptą. Hakatone dalyviai bei komandos gali dalyvauti ir su savo idėjomis.

“Vyksiantis pirmasis PropTech hakatonas Lietuvoje – tvirtas žingsnis į priekį keičiant NT sektoriaus valdymą, ieškant sprendimų, kurie tiek projektų vystymą, tiek pačias statybas padarytų labiau orientuotus į technologijas, sprendimų, kurie per atsakingą vartojimą skatintų dalijimosi ekonomiką, gerintų miestų infrastruktūrą ir gyvenimo kokybę. EIKA, būdama viena iš PropTech sambūrio Lietuvoje iniciatorių, labai atsakingai įsitraukia į šį hakatoną ir viliasi, kad jo metu sukurti sprendimai bus verti jų tolimesnio vystymo ir pritaikymo net tik Lietuvos, bet ir užsienio rinkose”, – sako NT vystymo bendrovės Eika vadovas Domas Dargis.

Viena iš sprendimų paieškos krypčių – technologijas pritaikyti lietuviškai kalbantiems vartotojams.

„Pasaulyje sparčiai auga sprendimų, skirtų protingiems namams, skaičius ir vartojimas. Daug iš jų gali būti valdoma balsu, bet ne viskas pritaikyta lietuviškai kalbantiems vartotojams. Pirmajam tokiam hakatone norime paraginti kūrėjus atkreipti dėmesį į šį iššūkį ir padėti sukurti sprendimą, kurį galėtų naudoti visi namų gyventojai – pradedant vaikais, baigiant senjorais. Tai būtų graži ir vertinga lietuviška inovacija“, – sako Artūras Kriukovas, JUNG Vilnius technikos direktorius.

Hakatonas sausio 26-28 dienomis vyks Vilniaus Techparke. Sekmadienio finalinis idėjų pristatymas atviras visiems susidomėjusiems.