Siekiant padidinti saugumą, prekybai parengtas Geros saugumo praktikos vadovas

Lietuvos prekybos įmonių asociacija ir  Lietuvos nekilnojamo turto plėtros asociacija, tardamiesi su specialistais ir medikais, parengė Gerosios praktikos vadovą. Dokumentas padės  užtikrinti dar didesnį saugumą prekybos vietose. Prekybos centrai, parduotuvės, visi prekybininkai kviečiami juo vadovautis. Siekiant užtikrinti saugų apsipirkimą klientams, visam prekybos sektoriui svarbu laikytis ne tik privalomų reikalavimų, bet ir geros praktikos vadovo rekomendacijų. 

„Prekybininkai ne tik įgyvendina numatytus reikalavimus, tačiau imasi ir daug papildomų veiksmų. Investavo į apsaugos priemones, nenutrūkstančius dezinfekavimo procesus, ventiliacijos sistemas, lankytojų informavimą, srautų valdymą. Matome, kad įgyvendinami procesai veikia, todėl nusprendėme surinkti informaciją, apibendrinti ir pasidalinti su visais prekybininkais. Šiuo laikotarpiu ypač svarbus bendradarbiavimas ir gerų praktikų mainai, nes visų tikslas tas pats- užtikrinti saugų apsipirkimą“- sako Rūta Vainienė, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė. 

Patys prekybininkai nuolat komunikuoja apie taikomas saugumo priemones ir ragina pirkėjus elgtis atsakingai.

„Prekybininkai jau nuo pavasario investavo į geriausias pasiekiamas dezinfekavimo, vėdinimo, srautų reguliavimo sistemas, o šiandien su specialistais paruošė Gerosios praktikos vadovą, kad apsipirkimas būtų kiek įmanoma maksimaliai saugus. Bet ruošiantis Kalėdoms raginame kiek galima apsipirkti online, planuoti pirkinius iš anksto ir elgtis atsakingai. Solidarus ir atsakingas elgesys bus geriausia kalėdinė dovana vieni kitiems”,- sako Mindaugas Statulevičius, LNTPA prezidentas.

 Geros saugumo praktikos vadovas