Susitikime su meru aptarti NT vystytojams aktualūs klausimai

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos atstovai tradiciniuose pusryčiuose susitiko su sostinės meru Artūru Zuoku. Susitikimo metu buvo aptarti svarbiausi klausimai dėl NT ir žemės mokesčių, statybinių atliekų surinkimo, išorinių informacinių stendų statybvietėse bei dalyvavimas didžiausioje pasaulyje NT parodoje MIPIM Prancūzijoje.
Pokalbyje apie atliekų tvarkymą meras išreiškė viltį, kad statybines atliekas surenkanti įmonė „Bionovus“ galės netrukus įrengti naują aikštelę ir atnaujinti atliekų priėmimą per artimiausias savaites.

LNTPA ketina inicijuoti informacinių stendų statybvietės unifikuoto maketo parengimą bei patvirtinimą Statybą normuojančiuose dokumentuose. Taip išsklaidant abejones ir skirtingą stendų traktavimą atskirose savivaldybėse, apmokestinant juos kaip reklamą arba baudžiant už jos nesuderinimą. Tikimasi, kad ateityje bus rastas sprendimas greitesnę leidimų išdavimo ir derinimo galimybę.
Taip pat sutarta bendroje darbo grupėje aptarti pasiūlymus dėl apleistų pastatų ir žemės sklypų Vilniuje nustatymo tvarkų tobulinimo.
Vilniuje šiuo metu taikomas 1 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas nekilnojamajam turtui, 0,7 proc. tarifas kultūros, poilsio, viešbučių, maitinimo paskirties patalpoms ir statiniams, išskyrus naktinius klubus ir barus, bei patalpoms ir statiniams, naudojamiems viešiesiems poreikiams kultūros ir švietimo srityje. Apleistai žemei taikomas 3 proc. mokesčio tarifas.

Taip pat sutarta, kad savivaldybė apsvarstys LNTPA pasiūlymus dėl neparduotų butų („butų sandėlyje“) apmokestinimo NT mokesčiu.
Kitų metų pradžioje MIPIM parodoje kartu pasirodys visos trijų Baltijos šalių sostinės: Vilnius, Ryga ir Talinas ketina turėti bendrą stendą.

Justina Juršytė

LNTPA Komunikacijos vadovė
Justina@lntpa.lt
mob. 8682 34551