Vilniuje kyla 12 mln. litų vertės „Scania“ aptarnavimo ir prekybos centras

Tarptautinio sunkvežimių ir autobusų gamintojo Scania CV AB atstovės UAB „Scania Lietuva” kuriamo modernaus sunkvežimių ir autobusų prekybos, aptarnavimo ir remonto centro pirmasis įgyvendinimo etapas sėkmingai užbaigtas. Jo metu Vilniuje, Lentvario g. 14 B, iškilo administracinės ir gamybinės patalpos su sandėliais bei dvi šiuolaikiškos remonto bei aptarnavimo linijos. Statybos darbai atlikti per penkis mėnesius.
Projektą, kurio bendra vertė siekia 11,8 mln. litų, vykdo Suomijos koncernui priklausanti viena didžiausių statybos paslaugų grupių Lietuvoje AB „YIT Kausta”. Planuojama, kad naujasis „Scania” sunkvežimių bei autobusų aptarnavimo ir prekybos centras duris atvers dar 2012 m. vasarą. Antrojo statybų etapo metu ketinama nugriauti seną „Scania Lietuva” priklausantį pastatą ir jo vietoje įkurti šiuolaikiškus standartus atitinkančias sunkvežimių ir autobusų remonto bei aptarnavimo dirbtuves.

„Šis projektas leis išplėsti „Scania Lietuva” teikiamų paslaugų spektrą ir užtikrinti geresnę aptarnavimo kokybę. Naujas prekybos, aptarnavimo ir remonto centras padės pamatus tolimesnei mūsų veiklos plėtrai”, – teigia „Scania Lietuva” regiono vadovė Asta Petrašiūnienė.

Naujasis centras išsiskirs moderniomis prekybos, ekspozicijos bei sandėliavimo patalpomis, pažangia technikos aptarnavimo sale bei jaukiais laukiamaisiais. Taip pat – šiuolaikiškais architektūriniais sprendimais, kurių autorė – architektė Jūratė Augaitytė.

„Šį projektą „Scania Lietuva” brandino jau seniai, todėl labai vertiname, kad jį įgyvendinti buvo patikėta būtent mūsų bendrovei. Sėkmingai atlikti pirmo statybų etapo darbai įrodė, kad pasitikėjimą pateisinome”, – sako bendrovės AB „YIT Kausta” generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Bendras „Scania Lietuva” sunkvežimių bei autobusų prekybos, aptarnavimo ir remonto centro pastato plotas sieks 2745 kv. m. Jame bus parduodami nauji ir naudoti „Scania” sunkvežimiai bei autobusai, vykdomas jų aptarnavimas tiek garantiniu laikotarpiu, tiek jam pasibaigus. Planuojama, kad naujasis centras galės aptarnauti iki 6 000 automobilių per metus arba 20-30 – per dieną. Jame veiks 1 diagnostikos, 1 aptarnavimo ir 4 remonto linijos, kurių ilgis sieks po 30 metrų, bei plovykla.

Siekiant greičiau ir tiksliau atlikti darbus, naujose dirbtuvėse bus įrengti atskiri barai: ratų montavimo-balansavimo, kuro aparatūros ir elektros įrangos, agregatų remonto, tachometrų patikros bei akumuliatorių įkrovimo. Darbus ketinama vykdyti dviem pamainomis.

„Scania Lietuva” sunkvežimių bei autobusų prekybos, aptarnavimo ir remonto centro sklype planuojama įrengti 25 stovėjimo vietas sunkvežimiams ir 10 vietų – lengviesiems automobiliams. Papildomai bus įrengtos ir 15 lengvųjų automobilių stovėjimo vietų už sklypo ribų. „YIT Kausta” ne tik atliks visus statybos darbus, bet ir sutvarkys bei apželdins centro teritoriją.

Apie „YIT Kausta” įmonių grupę
Įmonių grupė „YIT Kausta” priklauso didžiausiam Suomijos statybos paslaugų koncernui „YIT Corporation”. Suomijos statybos paslaugų koncernas veikia nuo 1912 m. ir valdo 450 padalinių Šiaurės ir Centrinėje Europoje, Baltijos šalyse ir Rusijoje. YIT priklausančiose įmonėse 14 šalių dirba apie 26 tūkstančius darbuotojų.

Lietuvoje veikiančią įmonių grupę „YIT Kausta” sudaro viena didžiausių Lietuvoje rangos, statybos paslaugų ir komercinio nekilnojamojo turto vystymo įmonių AB „YIT Kausta” bei gyvenamosios statybos objektų tiesioginiais pardavimais ir projektų plėtra užsiimanti UAB „YIT Kausta būstas”.

Daugiau informacijos:
Julija Žukauskienė
AB „YIT Kausta” Marketingo vadovė
Tel. +370 37 370411
Mob. +370 663 77179
El. p. julija.zukauskiene@yit.lt
www.yit.lt