„YIT Kausta“ užbaigė rekonstrukcijos darbus Kauno klinikose

Pacientai priimami jau atnaujintose Kauno klinikų Neurochirurgijos ir Nervų ligų korpusų patalpose. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninėje Kaune, Eivenių g. 2, buvo atlikti 3 korpusų (vieno Neurochirurgijos ir dviejų Nervų ligų) šiluminės renovacijos darbai pagal Viešosios paskirties pastatų renovacijos Nacionaliniu lygiu programą. Projektą, kurio bendra vertė viršija 8,3 mln. litų, įgyvendino Suomijos koncernui priklausanti viena didžiausių statybos paslaugų grupių Lietuvoje AB „YIT Kausta“.

Darbų metu buvo atlikti fasado bei cokolio šiltinimo ir tinkavimo darbai, taip pat apšiltintas ir naujai uždengtas stogas, rekonstruota vidaus patalpų vėdinimo sistema. Minėtų Kauno klinikų korpusų išorinis vaizdas buvo derinamas itin kruopščiai, kad būtų išlaikytas viso komplekso vientisumas ir dermė. Atnaujinimo darbai buvo pradėti 2011-ųjų kovo mėnesį.

„Vienas iš rekonstruotų nervų ligų skyriaus korpusų yra statytas dar prieškariu ir įtrauktas į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą bei paskelbtas kultūros paminklu, todėl rekonstrukcijos projektas pareikalavo kruopštaus ir atsakingo darbo, siekiant išlaikyti senojo pastato autentiškumą. Vykdant rekonstrukcijos darbus, gydymo paslaugos nebuvo nutrauktos, todėl reikėjo užtikrinti, kad mūsų veiksmai nepaveiktų medicinos personalo darbo ir pacientų ramybės. Tai bus dar viena gera patirtis mūsų darbų krepšelyje“, – teigia bendrovės AB „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Atlikus darbus tiek pacientams, tiek personalui skirtos patalpos tapo gerokai šiltesnės, pagerėjo patalpų mikroklimatas. Planuojama, kad, įgyvendinus atnaujinimus minėtuose klinikų korpusuose, žymiai sumažės suvartojamos energijos kiekis – taip ketinama sutaupyti mažiausiai 1,52 GWh elektros energijos per metus.

AB „YIT Kausta“ įmonės rekonstruotų kultūros vertybių sąraše puikuojasi tokie objektai kaip Paminklinė Kristaus Prisikėlimo bažnyčia Kaune, Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Ispanijos ambasados administracinis pastatas Algirdo g. Vilniuje, viešbučiai „Stikliai“, „Rotonda“, „Artis“. Šiuo metu vyksta rekonstrukcijos darbai Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje.

 Apie „YIT Kausta“ įmonių grupę

Įmonių grupė „YIT Kausta“ priklauso didžiausiam Suomijos statybos paslaugų koncernui „YIT Corporation“. Suomijos statybos paslaugų koncernas veikia nuo1912 m. ir valdo 450 padalinių Šiaurės ir Vidurio Europoje, Baltijos šalyse ir Rusijoje. „YIT“ priklausančiose įmonėse 14 šalių dirba apie 26 tūkstančius darbuotojų.

Lietuvoje veikiančią įmonių grupę „YIT Kausta“ sudaro viena didžiausių Lietuvoje rangos, statybos paslaugų ir komercinio nekilnojamojo turto vystymo įmonių AB „YIT Kausta“ bei gyvenamosios statybos objektų tiesioginiais pardavimais ir projektų plėtra užsiimanti UAB „YIT Kausta būstas“.

Daugiau informacijos:

AB „YIT Kausta“
Marketingo vadovė

Akvilė Varanauskienė
Mob. +370 614 73400
El. p. akvile.varanauskiene@yit.lt