Apie mus

LNTPA istorija

LNTPA vienija vystytojus, finansuotojus, NT paslaugų ir teisinių paslaugų teikėjus.

Asociacija atstovauja narių verslo interesams valstybės institucijose, organizuoja konferencijas, seminarus NT profesionalams ir plačiajai visuomenei. Taip pat siekia ugdyti savo bendruomenę – dalyvauja tarptautinėse parodose, rengia tarptautinius profesinius turus, subūrė plačią sektoriaus inovacijomis besidominčių PropTech Baltic bendruomenę.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociaciją 2004 m. įsteigė 26 įmonės, dirbusios NT srityje. Asociacijos valdymas yra patikėtas visuotiniame narių susirinkime dvejų metų kadencijai renkamai dešimties narių valdybai, kuri nustato pagrindines asociacijos veiklos strategines kryptis. skiria asociacijos prezidentą.

Daugiau apie LNTPA veiklą – LNTPA iniciatyvos 

Kodėl verta tapti LNTPA nariu

Asociacijos prezidentas

Mindaugas Statulevičius

„Vienas svarbiausių mano uždavinių yra stiprinti ryšius su giminingomis Lietuvos ir tarptautinėmis profesinėmis ir verslo organizacijomis siekiant tobulinti verslo aplinką bei auginti sektoriaus skaidrumo ir viešos atskaitomybės standartus.”

Valdyba

Vytas Zabilius

Asociacijos valdybos pirmininkas, UAB „Regroup“ valdybos pirmininkas.

Subūrusi po viena vėliava geriausius šalies nekilnojamojo turto plėtros specialistus, asociacija tampa svaria ir reikšminga partnere dialoge su valdžios institucijomis. Analizuodama ir gilindamasi į darnios miestų plėtros problematiką, ji tampa viena vertingiausių valstybės patarėjų bei partnerių priimant efektyvius ir visuomeniškai pagrįstus sprendimus ar įstatymus. Skatindama kokybiškos veiklos siekiamybę, asociacija brėžia ryškias etiškumo ir skaidrumo gaires savo nariams.

Aušra Mudėnaitė

Asociacijos valdybos narė, advokatų kontoros „Sorainen“ partnerė, Nekilnojamojo turto ir statybų praktikos grupės vadovė Lietuvoje.

Lietuvos ūkiui reikia skaidraus, nuoseklaus ir tuo pačiu lankstaus nekilnojamojo turto plėtros procesų reglamentavimo, efektyvių ir operatyvių projektų derinimo ir statybos leidimų išdavimo procedūrų, modernaus ir sumanaus miestų plėtros administravimo. LNTPA žingsnis po žingsnio šiuos tikslus verčia realybe – siūlo patirtimi ir žiniomis grįstus sprendimus, kalba vieningu plėtros profesionalų ir rinkos lyderių balsu, kviečia verslą ir valdžios institucijas abipusiam dialogui. Tikiu, kad „Europos metų advokatų kontora“ išrinkta SORAINEN komanda svariai prisidės prie Asociacijos teisėkūros iniciatyvų, jos narių interesų gynimo ir verslo aplinkos gerinimo.

Robertas Dargis

Asociacijos valdybos narys, UAB „Eika“ valdybos pirmininkas.

Sėkmingai veiklai reikia stiprios ir atsidavusios darbuotojų komandos, reikalingi patikimi ekonominiai partneriai – tiekėjai, rangovai, konsultantai. Reikalingi ir socialiniai partneriai, užtikrinantys darnų dialogą su aplinka. Asociacija čia nepamainomas pagalbininkas, ji tarsi mūsų ambasada.

Arvydas Avulis

Asociacijos valdybos narys, UAB „Hanner“ valdybos pirmininkas.

Narystė LNTPA sukuria sinerginį efektą, kuomet 1+1 yra daugiau nei 2, daugiau nei 3 ir t.t. Atstovaudami savo sektorių, asociacijos pagalba kuriame tiltą tarp savo bendruomenės ir visuomenės, kurios balsas mums svarbus kuriant statinius, kurie prisideda prie gyvenimo kokybės kėlimo – šiuolaikiniai gyvenamieji būstai, prekybos, pramogų ir laisvalaikio centrai, biurai… Asociacijos pagalba kuriama vertė, kuri dažnai būna daug svarbesnė už pastato ekonominę vertę, nes tik sukurta socialinė vertė užtikrina veiklos tęstinumą, sėkmingą įmonės ateitį.

Kęstutis Vanagas

Asociacijos valdybos narys, UAB „YIT Lietuva“ vadovas.

LNTPA veikla skatina suprasti, kad norint sukurti darnią aplinką šalyje, būtina nekilnojamojo turto vystymu užsiimantiems specialistams bendradarbiauti, suprasti bei gerbti vienas kitą. O tai savo ruožtu suteikia galimybę visiems mums ir kiekvienam atskirai įgyvendinti vieną svarbiausių šios veiklos uždavinių – išgirsti visuomenės ir verslo poreikius. Taip pat siūlyti tokius nekilnojamojo turto sprendimus, kurie leistų patogiai gyventi ir dirbti. Tik veikdami kartu galime išreikšti tvirtą poziciją, siekdami dialogo su valstybinėmis institucijomis ir organizacijomis. Todėl labai vertiname narystę šioje asociacijoje ir esame įsitikinę, kad jos veikla plėsis, o žingsniai darysis vis tvirtesni.

Donatas Jurevičius

Asociacijos valdybos narys, UAB „Eriadas“ akcininkas.

Asociacijos dėka sektoriaus specialistai susitelkia ir dirba verslo aplinkos gerinimo klausimais, sprendžia keblias teisines dilemas. Pažangi ir aktyvi LNTPA suburta bendruomenė dalinasi savo patirtimi, žiniomis, įžvalgomis ir kartu nustato naujas gaires nekilnojamojo turto sektoriui.

Mindaugas Vanagas

Asociacijos valdybos narys, UAB „Citus“ įkūrėjas ir akcininkas

Džiaugiuosi sulaukęs pasitikėjimo ir antrą kartą perrinktas į LNTPA valdybą. Tai labai aktyvi ir efektyvi asociacija, reikšmingai prisidedanti prie profesionalaus ir darnaus nekilnojamojo turto vystymo Lietuvoje. Būti jos valdyboje – ne tik privilegija, bet ir atsakomybė: noriu sukurti vertę ir pasinaudoti galimybėmis. Asociacijoje prisidėsiu prie inovacijų skatinimo, taip pat teisėkūros ir probleminių visai NT rinkai klausimų sprendimo.

dr. Mindaugas Lukas

Asociacijos valdybos narys, advokatų kontoros „Walless“ partneris.

Asociacija yra puiki ir daugialypė platforma jos nariams keistis patirtimi, problemomis ir sprendimais, bendrauti ir bendradarbiauti tiek tarpusavyje, tiek ir su viešuoju sektoriumi. Vienydama itin platų spektrą su nekilnojamuoju turtu susijusiose srityse veikiančių organizacijų, ji jau aiškiai išaugo vien savo cecho atstovavimo funkcija ir drąsiai gali vadintis vienu iš viešojo intereso balsų bendrame nacionaliniame diskurse. Džiaugiuosi sulaukęs narių pasitikėjimo kredito ir galimybės prisidėti prie tolimesnio sėkmingo LNTPA augimo.

Giedrius Ragaišis

Asociacijos valdybos narys, UAB „Newsec“ partneris

Siekiant savalaikio tvarumo plėtojamuose projektuose, be darnaus asociacijos darbo, tinkamo santykio su viešuoju sektoriumi, reikiamos įstatyminės bazės, ypatingai svarbus ir tinkamas sektoriaus kultūros formavimas bei ekspertiškumo ugdymas. Kartu galime ne tik tinkamai kurti aplinką, tačiau ir metodiškai formuoti požiūrį į patį sektorių, jo atstovus, auginti ir burti tinkamas kompetencijas, galinčias prisidėti prie bendro progreso, ateinančio kartu su šiuolaikinėmis technologijomis ar jų padiktuotais sprendiniais.

Deivis Valiulis

Asociacijos valdybos narys, advokatų kontoros „Triniti Jurex“ partneris

LNTPA vaidmuo siekiant tvaraus dialogo tarp nekilnojamojo turto vystytojų ir valdžios institucijų, leidžia užtikrinti nuoseklumą ir skaidrumą, o taip pat ir tęstinumą, kuris yra būtinas ilgalaikiams sektoriaus pokyčiams. Asociaciją atstovauja Lietuvos nekilnojamojo sektoriaus ekspertai ir lyderiai, kurių bendradarbiavimas sukuria sinergiją generuojančią efektyviausius sprendimus ir inovacijas. Džiaugiuosi galėdamas savo kompetencijomis ir ilgamete patirtimi prisidėti prie darnios aplinkos šalyje vystymo ir aukščiausių nekilnojamojo turto sektoriaus standartų kūrimo.

Darbo grupės

Subūrusi po viena vėliava geriausius šalies nekilnojamojo turto plėtros specialistus, asociacija tampa svaria ir reikšminga partnere dialoge su valdžios institucijomis.

Analizuodama ir gilindamasi į darnios miestų plėtros problematiką, ji tampa viena vertingiausių valstybės patarėjų bei partnerių priimant efektyvius ir visuomeniškai pagrįstus sprendimus ar įstatymus. Skatindama kokybiškos veiklos siekiamybę, asociacija brėžia ryškias etiškumo ir skaidrumo gaires savo nariams.

Teritorijų planavimas ir statybos teisėkūra

 • Teritorijų planavimo normos;
 • Statybos techniniai reglamentai;
 • Kita.

Privataus ir viešo sektoriaus partnerystės iniciatyvos (VPP)

 • Privataus ir viešo sektoriaus partnerystės teisėkūra;
 • Privataus sektoriaus iniciatyva siūlomų VPP projektų skatinimas;
 • Bendradarbiavimas su valdžios ir verslo institucijomis, tobulinant VPP procesą;
 • Šviečiamųjų VPP renginių organizavimas;
 • Kita.

Mokesčių sistemos ir jų tobulinimas

 • Dalyvavimas vieningo ir visuotinio nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo koncepcijos rengime;
 • Plėtra valstybinėje žemėje ir mokestinė sistema;
 • Savivaldos lygmens mokesčių tvarkos.

Infrastruktūros plėtros įgyvendinimas

 • LR Infrastruktūros plėtros įstatymo taikymas ir tobulinimas;
 • Savivaldos lygmens tvarkų reglamentavimas.

Tvarumas, inovacijos ir kompetencijos

 • NT plėtotojų ir NT technologijų (PropTech) bendruomenių partnerystės plėtra;
 • Efektyvumo statybose ir turto valdyme skatinimas;
 • NT bendruomenės ir plačiosios visuomenės edukacija, ugdymas ir švietimas;
 • Tvarumo būtinybė NT rinkoje.