LNTPA susitikimas su Vilniaus meru: sprendimų paieškos, kad išvengtume ąžuolo istorijos

Šiandien Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) valdyba susitiko su Vilniaus meru Valdu Benkunsku ir vyriausiuoju miesto architektu Mindaugu Pakalniu aptarti savavališkai nupjauto ąžuolo situacijos. Tiek miesto valdžia, tiek NT verslo bendruomenė sutarė dėti visas pastangas, kad būtų priimami sprendimai, padėsiantys maksimaliai išvengti panašių įvykių ateityje. Taip pat buvo pasikeista nuomonėmis, kaip tobulinti veiklą NT projektuose, į kurių teritoriją patenka brandūs medžiai.

LNTPA valdybai buvo pristatyta Aplinkos ministerijos iniciatyva dėl įstatymo pataisų, kurios leistų savivaldybei už želdinių naikinimą neišduoti statybos leidimų bei numatytų didesnes baudas ir griežtesnę atsakomybę. Sulaukus detalesnių formuluočių, LNTPA kvies Vilniaus savivaldybę ir Aplinkos ministeriją bendrai diskusijai dėl galutinių pataisų siūlymų ir jų įgyvendinimo tvarkos.

LNTPA ir Vilniaus meras sutarė kuo aiškiau apsibrėžti ir pasitvirtinti medžių kirtimo tvarką privačiuose sklypuose Vilniaus mieste.

NT verslas pabrėžė kuo ankstesnio žinojimo svarbą apie saugomus medžius ir kokie yra numatyti ribojimai jų atžvilgiu, kad galėtų ekonomiškai pagrįstai susidėlioti projektų įgyvendinimo planus.

Kaip skelbia savivaldybė, šiuo metu Vilniuje vyksta medžių ir kitų želdinių inventorizacija, kuri leis susisteminti esamą situaciją ir sukurti pagalbinį įrankį efektyvesniam NT projektų įgyvendinimui.