Konkursas „Už darnią plėtrą”

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) kartu su Darnios plėtros akademija nuo 2008 metų kasmet organizuoja konkursą „Už darnią plėtrą“, kurio metu renka geriausius nekilnojamojo turto (NT) projektus Lietuvoje. Konkurso informaciniu partneriu 2024 metais tapo „15min group” priklausantys naujienų portalas 15min ir naujienų agentūra BNS.

Konkursas yra atviras visiems NT plėtotojams Lietuvoje. Pagrindiniai konkurso tikslai – puoselėti darnios plėtros idėjas, atkreipti visuomenės dėmesį ir pristatyti geriausius NT plėtotojų projektus, skatinti bendradarbiavimą tarp verslo, mokslo, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų. Taip pat įvertinti naujus NT projektus skirtingose kategorijose, kelti kokybės kartelę plėtotojams ir šviesti pirkėjus puoselėjant darnios plėtros idėjas

Konkurse galima dalyvauti šiose NT kategorijose: būsto, komercinio, daugiafunkcės (mišrios) ir visuomeninės paskirties segmentuose. Kiekvienoje iš šių kategorijų išrenkamas laimėtojas (-ai), kuriems įteikiamas pagrindinis tos kategorijos prizas.

Turintis statybos leidimą ir pradėtas statyti, tačiau paraiškos teikimo metu neužbaigtas NT projektas skirtas pardavimui, nuomai ar kitai ekonominei veiklai – gali pretenduoti į „Ateities projekto“ apdovanojimą, įteikiant nugalėtojui specialų prizą. Toks projektas nepretenduoja į pagrindinį apdovanojimą „Už darnią plėtrą“.

Konkurse dalyvaujančius projektus vertina nepriklausoma dešimties narių komisija: urbanistai inžinieriai, energetikos, statybos specialistai, ekonomistai, architektai ir žurnalistai. Konkurso komisija siekia apžiūrėti visus projektus gyvai ir rezultatus pristato visuomenei. Laimėtojai skelbiami ir apdovanojami LNTPA šventinio renginio metu gruodžio pradžioje.

Dalyvavimas konkurse  – perspektyvi galimybė NT plėtotojams, architektams, supažindinti ne tik visuomenę, bet ir kolegas, partnerius, investuotojus, NT rinkos profesionalus su naujausiais NT projektais: įgyvendintais, įgyvendinamais ar dar tik ateityje planuojamais. Konkurso metu dalinamasi pripažintų rinkos ekspertų komentarais, įžvalgomis bei vertinimais.

Konkurso metu kartu pristatomos diskusijos su urbanistais, architektais ir miesto kūrėjais. Kalbama apie tai, kas miestą daro patraukliu ir patogiu gyventi.

Siekiant šiuolaikiškos darnos su aplinka bei skatinant technologinį progresą statyboje ir pastatų valdyme, konkurso dalyviams akcentuojamas technologinis progresas ir inovacijos – PropTech sprendimų panaudojimas. Daugiau komisijos narių dėmesio sulaukia įvairūs energinio efektyvumo, išteklių tausojimo sprendiniai bei kitų technologinių pasiekimų taikymas pastatų projektavime, statyboje bei eksploatavime.

Tradiciškai projektus vertina ir visuomenė. Informacija apie konkurso dalyvius patalpinama konkurso partnerio 15min.lt naujienų portale konkursui skirtoje rubrikoje, o skaitytojai turi galimybę pareikšti savo nuomonę bei balsuoti už labiausiai patikusį projektą. Skaitytojai konkurso metu išsamiai supažindinami su projektais pateikiant vizualinę medžiagą, aprašymus ir kitus aktualius komentarus. Taip pat inicijuojamos urbanistikos realijų temos: kaip plėtra pakeitė atskiras miestų vietas, kiek pritraukė gyvybės naujais NT projektais ir pan.

15min.lt skaitytojai, susipažinę su konkurse dalyvaujančiais NT projektais, renka savo nugalėtoją, balsuodami už labiausiai patikusį objektą.

Konkurso eiga:

 • Balandžio – liepos mėn. paraiškų priėmimas;
 • Rugsėjis – lapkritis mėn. konkurse dalyvaujančių NT projektų lankymas, vertinimas;
 • Gruodžio mėn. laimėtojų paskelbimas, apdovanojimų įteikimas.

Konkurso dalyvių vertinimo kriterijai:

 • Objekto koncepcijos atitikimas darnios urbanistinės plėtros, gyvenimo kokybės sukūrimo tikslams (esamų gyvenamųjų vietovių teritorijų ar pastatų atnaujinimas, multifunkcionalumas, prieiga prie visuomeninio transporto ir kitos viešosios infrastruktūros, aplinkosauginių, ekonominių ir socialinių uždavinių suderinimas, ir estetiškas aplinkos sutvarkymas ir apželdinimas);
 • Architektūros kokybė;
 • Pagarba gamtai bei kultūros paveldui;
 • Išmanieji sprendimai projektavime ir statyboje, technologinis inovatyvumas ir išskirtinumas (PropTech);
 • Energinio efektyvumo, tvarūs, išteklių tausojimo sprendiniai;
 • Projekto atitikimas nekilnojamojo turto rinkos poreikiams, ekonominis projekto naudingumas, kuriant pridėtinę vertę vietos ekonomikai;
 • Organizacijos reputacija visuomenėje ir verslo etika (veikla skatinanti darnius santykius su vartotojais ir visuomene);

Vertinimo komisija 2024:

 1. Mindaugas Statulevičius, LNTPA prezidentas, komisijos pirmininkas;
 2. Dr. Dalia Bardauskienė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos patarėja, Lietuvos architektų sąjungos narė;
 3. Asta Rokickienė, Aplinkos ministerijos Architektūros ir inovacijų politikos grupės vadovė;
 4. Alvydas Kvedaravičius, Lietuvos statybininkų asociacijos ekspertas;
 5. Doc. Linas Naujokaitis, Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus valdybos narys, Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto Architektūros fakulteto docentas;
 6. Dr. Kęstutis Čiuprinskas, VILNIUS TECH Pastatų energetikos katedra, Aplinkos inžinerijos fakulteto prodekanas;
 7. Architektų rūmų atstovas (tikslinama);
 8. Martynas Trimonis, AB „Swedbank“ Nekilnojamojo turto klientų skyriaus vadovas;
 9. „15min group” atstovas;
 10. Evelina Povilaitytė, Verslo žinių NT rubrikos redaktorė.

Konkurso „Už darnią plėtrą” komisija 2021 m.

Dalyvavimas konkurse

 • Konkursas atviras visiems nekilnojamojo turto plėtotojams teikti projektus įgyvendintus visoje Lietuvoje.
 • Konkurse „Už darnią plėtrą“ gali dalyvauti visi NT projektai, kurių įgyvendinimas buvo baigti 2023 m. ir atitinkantys konkurso reglamentą.
 • Paraiškas „Ateities projekto” kategorijoje gali dalyvauti dar tik planuojami ar nebaigti statyti projektai turintys statybos leidimą.  „Ateities projekto” laimėtojas (-ai) bus apdovanoti atskiru prizu.
 • Plėtotojai, statytojai, projekto idėjos autorius (-iai), architektas (-ai), projektuotojas (-ai) teikia projektą (-us) konkursui, užpildę elektroninę (-es) paraišką (-as)
  SVARBU. Elektroninę versiją galima pildyti tik prisijungus prie turimo Google profilio. Tie, kas neturi Google profilio, pildo Word paraiškos versiją:

PAGRINDINIO PROJEKTO KATEGORIJA

ATEITIES PROJEKTO KATEGORIJA

Word formato paraiškos:

Pagrindinio prizo
Ateities prizo

 • Paraiškos teikiamos iki š. m. liepos 1 d.
 • Konkurso dalyviams taikomas dalyvio mokestis. Įkainiai nurodyti konkurso reglamente.

Konkurso dalyvių vertinimo kriterijai ir reikalavimai projektams nurodyti konkurso reglamente:
LNTPA_Už darnią plėtrą_reglamentas_2024

Daugiau informacijos: www.lntpa.lt ir tel. +370 5 262 0350

Konkursas „Už darnią plėtrą 2021” ir konkursas „Už darnią plėtrą 2020” 

Konkuras „Už darnią plėtrą 2020” – po trylikos metų organizuojant geriausio nekilnojamojo turto (NT) projekto rinkimus Lietuvoje, rinkti geriausieji iš geriausių, kurie labiausiai keitė miestų veidus ir kėlė kokybės standartus.

Išgirsti konkurso „Už darnią plėtrą 2020” komisijos narių įžvalgas ir peržiūrėti diskusijas galite čia:

2007 m. / 2019 m.

Konkursas “Už darnią plėtrą 2019”

Konkursas “Už darnią plėtrą 2018”

Konkursas “Už darnią plėtrą 2017”

Konkursas “Už darnią plėtrą 2016”

Konkursas “Už darnią plėtrą 2014-2015”

Konkursas “Už darnią plėtrą 2013”

Konkursas “Už darnią plėtrą 2012”

Konkursas “Už darnią plėtrą 2010 – 2011”

LNTPA pranešimas: Įteikti konkurso „Už darnią plėtrą 2011” apdovanojimai
“Už darnią plėtrą” 2007-2009 metų projektai
2008 metų konkurso Už darnią plėtrą” laimėtojai