AKETURI ARCHITEKTAI papildė LNTPA gretas

Prie Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių prisijungė viena stipriausių architektų komanda „AKETURI ARCHITEKTAI“. Architektūros profesionalai skaičiuoja jau 18 veiklos metus ir savo komandoje turi 24 specialistus.

„Jau seniai atkreipėme dėmesį, kad vystytojų ir architektų bendruomenės sprendžia panašius klausimus, ypač susijusius su biurokratinės naštos mažinimu. Tačiau – naudojame skirtingus argumentus. Todėl manome, kad papildoma argumentacija iš architektūrinio ir kūrybinio požiūrio kampo padės sustiprinti LNTPA reiškiamą poziciją įvairiais klausimais. Taip pat – vis pasitaiko atvejų, kai vystytojų bendruomenei nepavyksta atsižvelgti į kai kuriuos architektams aktualius klausimus – ypač autorinių teisių užtikrinimą arba deramą dėmesį architektūros kokybei. Tikimės, kad būdami LNTPA dalimi galėsime šiuos aspektus deramai atstovauti ir tai prisidės prie bendros vystymo kultūros kėlimo“, – apie motyvus tapti LNTPA bendruomenės dalimi kalba arch. Lukas Rekevičius, „AKETURI ARCHITEKTAI“ vadovas.

Pasak arch. L. Rekevičiaus, vienas pagrindinių lūkesčių LNTPA veikloje yra siekis, kad architektūriniai argumentai būtų geriau girdimi tarp vystytojų: „Taip pat – prisidėti prie vystytojų bendruomenės pastangų kuriant konceptualius tvarius nekilnojamojo turto vystymo ekosistemų modelius tiek juridine ir reguliavimo prasme, tiek miestų plėtros vizijų klausimais“, – priduria „AKETURI ARCHITEKTAI“ vadovas.

 

Apie LNTPA
LNTPA vienija 73 įmones: vystytojus, advokatų kontoras, NT valdytojus, finansuotojus, bankus, projektavimo įmones. Asociacija atstovauja verslo interesams valstybės institucijose, organizuoja metinę konferenciją „CORE“ profesionalams, mokymus, pažintines keliones ir edukacinį renginį „Būsto mugė“. Yra NT akademijos mokymų iniciatorė ir įgyvendintoja. Taip pat yra NT technologijų bendruomenės „PropTech Baltic“ steigėjai ir NT akademijos idėjos autorė ir įgyvendintoja.