ARTĖJA XI-asis URBANISTINIS FORUMAS

XI-asis urbanistinis forumas kviečia architektus, urbanistus, miestų administracijos bei bendruomenių atstovus, nekilnojamo turto vystytojus bei visus, kurie domisi miesto kūrimo ir jo atsinaujinimo procesais ar aktyviai domisi tvariu miesto gyvenimu.(Registracija)

Forumas inspiruos įdomiomis paskaitomis ir tarptautine patirtimi, kuria dalinsis žymūs ekspertai iš užsienio. Jo metu dalyviai įsitrauks į interaktyvias diskusijas, kūrybines dirbtuves bei ekskursijas. Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija apdovanos ir įvertins geriausius Lietuvos architektūros ir urbanistikos projektus.

2017 m. spalio 20d.  Lietuvos aplinkos ministerija, Panevėžio miesto savivaldybė, Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklas (LUIT) ir Lietuvos Nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) kartu su kitais partneriais organizuoja XI-ąjį Lietuvos urbanistinį forumą, skirtą Lietuvos urbanistinės vizijos temai.

Šių metų forumo tema „Kokia yra Lietuvos miestų vizija ir ateitis?”

Į šį klausimą ieškome atsakymų jau nuo Lietuvos nepriklausomybės, o kasmetinis urbanistinis forumas šiais metais to klaus jau vienuoliktąjį kartą. Nors Lietuvoje urbanistiniai procesai bando neatsilikti nuo Europos planavimo tendencijų, kol kas matomas didelis atotrūkis tarp Lietuvos ir vakarų Europos miestų. Socialiniai, kultūriniai ir ekonominiai sluoksniai urbanistiniuose projektuose dažnai lieka nepaliesti, apsiribojama tik fizinės aplinkos planavimu, todėl miestų transformacijos procesuose dažnai trūksta kompleksinio požiūrio. Šiais metais urbanistinis forumas kviečia prisidėti prie Lietuvos urbanistinės chartijos, kurios užduotis – sudaryti prielaidas racionaliam ES miestų darbotvarkės (EU Urban Agenda) įgyvendinimui ir šalies urbanistinės sistemos optimizavimui. Klausime ir diskutuosime, kaip įtvirtinti tarpinstitucinio bendradarbiavimo praktiką, nuo ko pradėti formuojant Lietuvos urbanistinės politikos viziją ir kuo naudinga didesnė savivaldybių autonomija.

Daugiau informacijos rasite forumui skirtoje svetainėje.