„Baltic Asset Management“ įsigijo didžiausią savo klasėje sostinės viešbutį „Ecotel“

Gyvenamuosius ir komercinius projektus sėkmingai plėtojanti bendrovė „Baltic Asset Management“ įsigijo sostinės centre esantį viešbutį „Ecotel“. Slucko g. 8 įsikūręs viešbutis turi 166 kambarius ir stovi beveik 0,4 ha ploto sklype.

Trijų žvaigždučių viešbutis „Ecotel“ veiklos nebevykdė nuo Covid-19 protrūkio pradžios.

Pasak „Baltic Asset Management“ generalinio direktoriaus Ugniaus Latvio, įsigydama viešbutį bendrovė neplanuoja plėsti veiklos šiame sektoriuje. „Dabar, praėjus jau dešimčiai mėnesių nuo Covid-19 protrūkio pradžios, aiškiai matomos tendencijos, kurie sektoriai ir verslai buvo labiausiai paveikti ir yra priversti stabdyti veiklą. Vieni iš tų labiausiai nukentėjusių – viešbučiai. Kai kurie šio sektoriaus atstovai perėjo prie kambarių nuomos pasiūlymų, kiti tiesiog laukia geresnių laikų, dar kiti nusprendė parduoti verslą. Nepaisant to, kad rinkos žaidėjai, besidomintys šiuo metu parduodamais viešbučiais, tikisi kainų kritimo, bet kol kas tokia tendencija nefiksuojama. „Ecotel“ viešbutis taip pat ne išimtis. Mus šis pirkinys sudomino ne dėl savo kainos, bet dėl to, kad apskritai atsirado galimybė įsigyti pastatą centrinėje miesto dalyje, verslo centrų zonoje,“ – teigia U. Latvys.

Jau anksčiau bendrovės „4in“, kuriai priklausė „Ecotel“ viešbutis, direktorius Geertas Dirkas P. Snaetas žiniasklaidai yra teigęs, kad viešbutis stovi ant brangaus žemės sklypo ir yra tinkamas skirtingo tipo pertvarkymui – į komercines ar gyvenamąsias patalpas.

Įsigijimo sandoriui dalinį finansavimą suteikė privačios skolos fondas „ORION Private Debt Fund I“. Pasak fondo valdytojos UAB „Orion Asset Management“ investicijų valdymo skyriaus vadovo Beno Poderio, tokių pastatų miesto centre konversijos projektai jiems yra ypatingai patrauklūs. „Nors bankai į konversijos projektus žiūri atsargiau, tačiau tokie objektai turi savo vertę jau finansavimo pradžioje. Taip pat šiuo atveju svarbus aspektas, kad NT srityje patyręs vystytojas investuoja papildomas lėšas kurdamas naują vertę pagal koncepciją, kuri mums taip pat atrodo patraukli,“ – teigia Benas Poderis

„Matome galimybę pasiūlyti šioje vietoje ne viešbutį, o gyvenamąjį projektą. Juolab, kad savo krepšelyje turime įsigiję dar kelis buvusius administracinius pastatus Naujamiestyje, kur dar šiais metais visuomenei pristatysime mažų butų nuomos projektą. Svarstome, kad panašų konceptą įgyvendinsime ir „Ecotel“ viešbučio atveju. Pasaulyje mažų butų nuomos projektai jau kuris laikas yra labai populiarūs. Matome potencialą ir tikime, kad panaši tendencija susiformuos artimiausiais metais ir Vilniuje, nes sostinėje vis daugėja jaunų žmonių, kurių mąstymas labai artimas Vakarų Europos didmiesčių visuomenei – jie perka ne kv. m, o gyvenimo būdą.  Tokiuose mažų butų projektuose pagrindinis išskirtinumas ir esminis privalumas tampa besiformuojanti unikali bendruomenė, kurią sudaro jauni specialistai, nenorintys ilgalaikių įsipareigojimų, bet norintys gyventi centrinėse miestų dalyse ir būti apsupti bendraminčių,“ – teigia U. Latvys.

Bendrovė „Baltic Asset Management“ toliau aktyviai vykdo įsigijimus ir šiuo metu jau kalbasi su keletu naujų projektų pardavėjų. Įmonės investicijos 2021 metais sieks daugiau nei 20 mln. eurų.

„Baltic Asset Management“ Vilniuje plėtoja didžiausią Baltijos šalyse loftų projektą „Freiheit“, gyvenamąjį daugiabutį „Storyline“ Naujamiesčio ir Stoties rajonų sankirtoje bei pirmąjį loftų projektą Karoliniškėse „Cosmo“. Bendrovė išvysčiusi jau 11 sėkmingų projektų, tarp kurių – komercinės paskirties projektas Vilniaus centre „Goštauto Lab“, privačių sklypų kvartalas Tarandėje bei kotedžų gyvenvietė Pilaitėje „Architekto“.