„Baltic Engineers“ tampa „Be Live”

Lietuvos nekinojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narė, viena didžiausių projektavimo, konsultavimo ir statybų procesų valdymo bendrovių Lietuvoje „Baltic Engineers“ bendrovė keičia pavadinimą į „Be Live“.  Naujasis prekės ženklas atspindi faktą, jog įmonė visas paslaugas grindžia tvariomis vertybėmis ir nuolat tobulėjančiomis technologijomis.

Naują prekės ženklą pristatanti įmonė yra įgyvendinusi tokius projektus kaip „Continental“ ir „Dovista“ gamyklos, IKEA prekybos centrai Vilniuje ir Rygoje, „Aprangos“ grupės Administracinis ir logistikos centras, MO muziejus ir kiti.

„Iš esmės išaugome inžineriją atspindintį pavadinimą, nes mūsų integruotų paslaugų didžiausia pridėtinė verte ilgainiui tapo kokybiškos projektavimo paslaugos, kompleksinis statybų rinkos konsultavimas bei projektų  įgyvendinamas iki rakto“, – sako su nauju prekės ženklu „Be Live“ pradedančios veikti bendrovės direktorius Darius Kvedaras.

Šiandien bendrovė teikia integruotas statybos projektų ir statybos procesų valdymo paslaugas. Ji ne tik projektuoja architektūrinius, inžinerinius sprendimus, bet ir daugiau nei pusei klientų įgyvendina generalinę projektavimo rangą.

Pasak D. Kvedaro, naujasis prekės ženklas „Be Live“ kviečia priimti šių dienų iššūkį kurti patogesnius žmonėms, išmanius, derančius su gamta pastatus, kartu jis atspindi įmonės puoselėjamas tvarumo vertybes.

“Šiandien mes  kuriame pastato gyvenimo istoriją nuo idėjos, santykio su aplinka, santykio su žmonėmis paieškos. Vėliau, pasitelkiant pažangiausias skaitmenines 3D projektavimo  technologijas, idėjos įgauna architektūrinį, inžinerinį pavidalą ir yra įgyvendinamos techniškai. Pastato istorija nesibaigia po įkurtuvių, mums svarbu, kaip jis galės tobulėti bėgant metams ir prisitaikyti prie ateities“, – požiūrį į tvarų projektų ir statybos valdymą atskleidžia „Be Live“ direktorius Darius Kvedaras.

Įmonės komanda ypač didžiuojasi pastarąjį dešimtmetį sukaupta  skaitmeninio projektavimo BIM (Building Information Modeling)  patirtimi. Šiuo būdu projektuojami statiniai iš pradžių su visomis komunikacijomis ir smulkmenomis pastatomi virtualiai, tokiu būdu pavyksta užbėgti už akių galimiems statybos nesklandumams.

„Investicijos į kokybišką projektavimą sudaro apie penkis – dešimt procentų išlaidų, tačiau turi lemiamą reikšmę objekto kokybei, žymiai mažina statybos išlaidas, mat pakeitimai statybų metu kainuoja kone dešimt kartų daugiau nei projektavimo etape”, – atkreipia dėmesį D. Kvedaras

Pasak jo, įmonė visus 20 veiklos metų orientavosi į naujoves, kurias iliustruoja šiuo metu „Be Live“ vykdomo projektai. Pavyzdžiui, pradedamas statyti  BOD Group Inovacijų ir verslo centro pastatas bus visiškai energetiškai nepriklausomas. Tolminkiemio gimnazija Vilniuje, be kita ko, išsiskirs ypatinga šildymo-vėdinimo sistema. Nemuno saloje išaugsiantis bendrovės kartu su architektu Rolandu Paleku projektuojamas M. K. Čiurlionio koncertų centras vilios lankytojus originalia architektūrine raiška. Dalis jo infrastruktūros projektuojama taip, kad galėtų būti užliejama potvynio. Daugybe tvarumo aspektų išsiskirianti „Continental“ gamykla yra plečiama taip, kad statybos darbai nesukeltų jokio diskomforto čia dirbantiems.

Nuo pastatų renovacijos ir inžinerinio konsultavimo paslaugų prieš 20 metų veiklą pradėjusi įmonė ilgainiui ėmėsi vis kompleksiškesnių ir reikšmingesnių darbų. Atsinaujinanti „Be Live“ komanda įgyvendino per 500 įvairių projektavimo bei statybų valdymų projektų. Bendrovės š.m. trijų ketvirčių apyvarta pasiekė 1 896 023 Eur, tuo tarpu per visus 2020 m. ji siekė  1 930 169 Eur. Įmonėje dirba 35 aukštos kvalifikacijos specialistai.

Daugelis bendrovės  kurtų  projektų yra įvertinti aukščiausiais Skaitmeninės statybos apdovanojimais.

Pristatydama naująjį prekės ženklą „Be Live” kviečia priimti šių dienų iššūkį kurti patogesnius žmonėms, išmanius, derančius su gamta pastatus. Kartu jis atspindi  ir visos LNTPA bendruomenės puoselėjamas tvarumo vertybes.

„Drauge su klientais ir partneriais, kuriame pastato gyvenimo istoriją nuo idėjos, santykio su aplinka, santykio su žmonėmis paieškos. Vėliau, pasitelkiant pažangiausias skaitmenines 3D BIM projektavimo technologijas, idėjoms padedame įgauti architektūrinį, inžinerinį pavidalą, dar vėliau – jas įgyvendiname techniškai,” – kalba Aušra Bliodnieka, „Be Live” biuro vadovė.

Šiandien „Be Live” teikia integruotas statybos projektų ir statybos procesų valdymo paslaugas, kurios apima ne tik projektuojamus architektūrinius, inžinerinius sprendimus, bet ir vykdomą generalinę projektų rangą. „Be Live” savo veiklą pradėjo prieš dvidešimtį metų nuo pastatų renovacijos ir inžinerinio konsultavimo. Per tą laiką įgyvendino daugiau nei 500 projektų.

Pasak įmonės atstovės, kol kas juridinis UAB „Baltic Engineers“ pavadinimas lieka nepakitęs, todėl klientams jokių papildomų formalumų ar nepatogumų naujasis bendrovės prekės ženklas nesukels.