„Inreal“ grupės architektūriniame konkurse – 4 darbai

„Inreal“ grupės organizuotas kviestinis architektūrinis konkursas multifunkciniam kompleksui naujajame Vilniaus centre sulaukė 4 darbų. Konkurso komisijai ir visuomenei pristatyti unikalūs sprendimai iš 4 architektūros studijų. Darbai atviri peržiūrai ir komentarams konkursui dedikuotoje interneto svetainėje.

Konkurso objektas – apie 10 000 kv.m bendro ploto multifunkcinis aukštuminis kompleksas Vilniuje, Krokuvos g. 24 ir 26. Apie 70 proc. ploto turėtų būti skirta gyvenamosios paskirties patalpoms, 30 proc. –  administracinėms ir komercinėms. Siekiama ne žemesnio kaip Breeam Excellent arba LEED Gold standarto.

„Mūsų tikslas – išrinkti pasiūlymą, kuriame derėtų inovatyvūs ir integralūs sprendiniai Vilniaus urbanistinei kalvai ir sostinės naujojo centro kontekstui. Tikimės, kad pakviestų architektų profesionalumas ir ilgametė patirtis padės rasti išskirtinai kūrybiškus ir tvarius  sprendimus šiai vietai“, – sako „Inreal“ grupės vadovas ir konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Gediminas Pruskus. Anot jo, pats konkurso faktas nėra garantija projekto išsipildymui, tačiau patraukli architektūrinė vizija taptų stipria paskata.

Vasario 9 d. organizuojamas komisijos posėdis, kuriame tikimasi išrinkti nugalėtoją. Visuomenė gali teikti pasiūlymus iki 2022 m. vasario 8 d. 12:00 el. paštu info@k26.lt.

Konkursas organizuojamas vadovaujantis Lietuvos architektų rūmų tarybos Laikinaisiais architektūrinių konkursų organizavimo nuostatais, patvirtintais 2020 m. sausio 22 d. sprendimu Nr. T20-01 konkurso sąlygos buvo sėkmingai suderintos su Lietuvos architektų rūmais. Konkurso administratorius – MB „Martyno Marozo architektūra ir planavimas“ (MMAP).

Konkurso komisija:

  1. Gediminas Pruskus – Užsakovo atstovas ir vertinimo komisijos pirmininkas, Inreal (LT)
  2. Vidas Petkevičius – Užsakovo atstovas, Inreal (LT)
  3. Mindaugas Pakalnis – Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas (LT)
  4. Gintaras Balčytis – Architektas, Balčyčio studija (LT)
  5. Linas Naujokaitis – Architektas – Formatas A1 (LT)
  6. Ignas Kalinauskas – Architektas, Archispektras (LT)
  7. Prof. Dr. Gintaras Stauskis – Profesorius, VGTU Urbanistikos katedra (LT)

Recenzentai:

  1. Andrius Rapolas (LT)
  2. Vytautas Lelys (LT)

Daugiau informacijos – www.k26.lt