K.Kristinaitis: dabar galiojanti NT mokesčių sistema neskaidri

Dabar galiojanti nekilnojamojo turto (NT) ir žemės apmokestinimo sistema paini ir neskaidri. Todėl turi būti įvedamas Vyriausybės programoje įrašytas vieningas mokestis, dalyvaudamas Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ sakė LNTPA valdybos narys Kęstutis Kristinaitis.

Prabangos vadinamu mokestis, pagal kurį 1 proc. apmokestinamas gyventojų turtas, viršijantis 1 mln. litų, nepasiteisino, teigia K. Kristinaitis, nes vietoje planuotų 17 mln. litų surinkti tik 4 mln. litų.

“Ir praėjusios, ir dabartinės Vyriausybės programoje įrašytas, pirmu atveju – visuotinis, antru- vieningas mokestis. Šios valdžios programoje yra vieningas mokestis. Tačiau laikas bėga, aiškumo nėra“, – sakė K. Kristinaitis.

Anot LNTPA valdybos nario, šiuo metu galiojanti tvarka, kai skaičiuojami du – žemės ir NT mokestis – neaiški ir neskaidri.

„Tokių, kokie yra dabar žemės ir NT mokesčiai, jų iš viso nereikia. Tai yra neskaidru, neaišku, visi stengiasi išvengti mokėti šitą mokestį, na ir išeina taip, kad žioplesnis susimoka, apsukresnis pasistengia jį vienaip ar kitaip susimažinti ar kitaip išsisukti. Kitaip tariant mane stebina, kodėl nenorima tokio mokesčio padaryti civilizuotu“,- sako K.Kristinaitis.

LNTPA kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Investor‘s Forum palaiko vieningo ir visuotinio NT mokesčio idėją, kuomet žemės ir NT mokesčiai būtų sujungti, taikant nuo 0,3 iki 1 procento dydžio mokesčio tarifą, kurio konkretų dydį (dydžius) nustatytų savivaldybių tarybos.

 

Daugiau informacijos:

Justina Juršytė

Mob.  (8 682) 34551
El. p.   justina(eta)lntpa.lt