K.Kristinaitis: norėdami skaidrios NT apmokestinimo sistemos, turime sujungti NT ir žemės mokesčius

DSC_0225Vykstant diskusijai dėl NT mokesčio keitimo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) mokesčių grupės vadovas Kęstutis Kristinaitis ragina įvesti vieningą mokestį, kuris leistų apjungti dabar galiojančius NT ir žemės mokesčius.

„Norint skaidrios ir aiškios mokesčių sistemos, reikia sujungti abu mokesčius, sumažinti lengvatų skaičių ir nustatyti tarifą  iki 1 proc. turto vertės.  Siūlome neapmokestinti tik pirmojo gyvenamojo būsto“, – Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ ketvirtadienį sakė K. Kristinaitis.

Anot jo, NT mokesčiui šiandien taikomos 27 išimtys, daugiau nei dešimt išimčių – žemės mokesčiui, todėl sistema paini ir neskaidri, sujungus abu mokesčius ir nustačius vieningą tarifą būtų galima tikėtis didesnio efektyvumo.

LNTPA taip pat siūlo apmokestinti ir valstybės bei savivaldybių valdomą NT, taip siekiant efektyvesnio jo valdymo ir viešųjų išlaidų mažinimo. Tokio mokesčio pajamas siūloma nukreipti  į savivaldybių biudžetus reikalingos infrastruktūros kūrimui ir priežiūrai.

 “Ir praėjusios, ir dabartinės Vyriausybės programoje įrašytas, pirmu atveju – visuotinis, antru- vieningas mokestis. Šios valdžios programoje yra vieningas mokestis. Tačiau laikas bėga, aiškumo nėra“, – anksčiau yra sakęs K. Kristinaitis.

Šiuo metu galioja prabangos mokesčiu vadinama prievolė, pagal kurią 1 proc. apmokestinamas gyventojų turtas, viršijantis 1 mln. litų.

LNTPA kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Investor‘s Forum palaiko vieningo ir visuotinio NT mokesčio idėją, kuomet žemės ir NT mokesčiai būtų sujungti, taikant nuo 0,3 iki 1 procento dydžio mokesčio tarifą, kurio konkretų dydį (dydžius) nustatytų savivaldybių tarybos.

Visą „Žinių radijas” laidos „Atviras pokalbis” įrašą rasite čia: http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2014/07/03/atviras-pokalbis/34324