K. Kristinaitis: Vystytojų pareiga – ne tik mokėti mokesčius, bet ir tobulinti mokesčių sistemą

Pilietiško, valstybės pažangos siekiančio verslo pareiga – ne tik mokėti mokesčius, kurti darbo vietas, bet ir siekti stabilios mokesčių sistemos, kad būtų sukurta patraukli terpė veikti ir Lietuvos, ir užsienio investuotojams. Mokesčių sistemos stabilumas, skaidrumas, aiškumas ir paprastumas – viena didžiausių vertybių plėtojant nekilnojamojo turto verslą. Todėl Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija idėjomis ir konkrečiais pasiūlymais prisideda prie mokesčių sistemos tobulinimo.

Vienas svarbiausių pakeitimų, reikalingų šiandienos NT rinkai, – bendras nekilnojamojo turto mokestis. NT verslo dalyvių įsitikinimu, prasminga keisti šiuo metu egzistuojančią išskaidytą nekilnojamojo turto apmokestinimo sistemą, kai žemė ir kitas nekilnojamasis turtas apmokestinami pagal atskirus teisės aktus, nustatančius skirtingus apmokestinimo principus ir taisykles. Mes siūlome žemės ir nekilnojamojo turto mokesčius sujungti į vieną bendrą mokestį nustatant bendrą tarifą, taip įvedant daugiau aiškumo ir supaprastinant verslo aplinką. Taip pat džiaugiamės, kad neseniai įsigaliojo įstatymų pakeitimai, kurie griežčiau vertina ir nekilnojamojo turto vertintojų darbo kokybę. Tai padės visai rinkai pasitempti ir siekti aukščiausių standartų, o tai taip pat yra kiekvieno verslininko, norinčio eiti į priekį, pareiga.

Nekilnojamojo turto plėtros asociacija sveikina bet kokią pažangą, padedančią tobulėti tiek mūsų profesijai, tiek bendrai investicinei aplinkai Lietuvoje.

Kęstutis Kristinaitis,

Korporacijos „Matininkai“ vadovas, LNTPA valdybos narys

Šis komentaras – knygos „Darnus nekilnojamojo turto vystymas” – dalis.

Taip pat skaitykite V. Zabilius: Profesionalus brokeris – tai jungtis tarp statytojo, teisininko, ekonomisto ir psichologo ir

A. Avulis: Tinkamą požiūrį į darbą reikia ugdyti