Kaune įsibėgėja naujo kvartalo statybos: naujakuriai gyvens darnoje su gamta

Kaune, Žemuosiuose Kaniūkuose, prasidėjo išskirtinio daugiabučių kvartalo statybos, kuriam ne veltui suteiktas „Pušų apartamentų“ vardas. Netoliese Lampėdžio ežero iškils ne pavieniai daugiabučiai, o darniai funkcionuojantis gyvenamasis kompleksas su žaliąja erdve, išskirtiniais augalais, erdviomis terasomis, o aplinkui – pėsčiųjų ir dviračių takai.

Rami vieta netoli Raudondvario plento

Žemieji Kaniūkai dėl patogios infrastuktūros yra vienas sparčiausiai atsinaujinančių rajonų Kaune. Pasak projektą įgyvendinančios bendrovės „Centromera“ direktoriaus pavaduotojos Vaidos Šidlauskienės, darnoje su gamta esantis ir aplinkai draugiškas būstas yra svarbus daugeliui pirkėjų. O ateityje ši tendencija tik stiprės.

„Todėl šiame kvartale statomus daugiabučius suplanavome tokius, kad jie dar daug metų atitiktų komfortiško gyvenamojo būsto standartus“, – sakė V. Šidlauskienė.

„Pušų apartamentų“ projekto bendra investicijų suma – 16 mln. eurų. Gyvenamasis kompleksas įsikurs beveik dviejų hektarų sklype tarp Raudondvario plento, Įkalnės ir Ramybės gatvių.  Keturiuose daugiabučiuose planuojama 240 butų, o bendras jų plotas sieks apie 12 tūkst. kvadratinių metrų.

Planuojami butai – nuo erdviai atrodančių kompaktiškų studio tipo iki turinčių 3–4 kambarius, kurių langai bus orientuoti į skirtingas pasaulio šalis. Butai pirmuose aukštuose turės didesnes nei įprasta terasas, kituose aukštuose – balkonus. Kiekviename name bus įrengta po du liftus.

Pro langus atsivers pušyno vaizdas

Gyventojams bus sudarytos sąlygos įsirengti elektromobilių įkrovimo stoteles, o pro langus atsivers greta esančio pušyno, kuriame planuojama puoselėti ir kitus įvairių rūšių augalus, vaizdas.

Pasak V. Šidlauskienės, kurdama naujus nekilnojamojo turto projektus, bendrovė visada stengiasi protingai išnaudoti kiekvieną pastato erdvę ar nišą – kad liktų kuo daugiau vietos gyventojų interjero sprendimams.

„Taip pat pasirūpiname visišku infrastruktūros ir gerbūvio sutvarkymu, kad naujakuriams dėl tokių dalykų nereiktų sukti galvos. Įrengiamos vaikų žaidimų ir poilsio aikštelės, pėsčiųjų takai, suoliukai, dviračių laikymo zonos, išskirtinis apšvietimas, žaliosios zonos ir kiti patogumai“, – sakė pašnekovė.

„Pušų apartamentų“ statybos darbai jau prasidėjo. Šiuo metu vykdomas I-asis statybų etapas. Numatoma visų etapų pabaiga – 2025 m.

Kurdama komforto klasės butų projektus, per 17 veiklos metų bendrovė „Centromera“ Kaune įgyvendino 32 daugiabučių statybą su beveik 750 butų juose. Tarp jų – gerai žinomi projektai „Parko apartamentai“, „Vytėnų namai“, „Sakura“, „Svajonių alėja“ ir kiti.