Kauno centre – naujas modernus biurų pastatas

Kauno Karaliaus Mindaugo prospekte, šalia taip ir nebaigto statyti „Respublikos“ viešbučio, 0,44 ha teritorijoje per artimiausius metus iškils naujas modernus 7 aukštų A klasės biurų pastatas. Projekto vystytojas – UAB „Imlitex Holdings“, lietuviško kapitalo įmonių grupė, daugiau nei 20 metų žaliavomis aprūpinanti chemijos, maisto, tekstilės, žemės ūkio, energetikos ir kitų pramonės šakų įmones. Naujo biurų pastato statybos darbus šios bendrovės užsakymu vykdo AB „YIT Kausta“. Planuojama, kad į naują pastatą įmonės kelsis jau 2017 m. pabaigoje.

Originalia fasado išvaizda išsiskirsiantį A energinio naudingumo klasės pastatą suprojektavo architektas Gintautas Natkevičius. Jo vizijoje – daugiau nei 11,5 tūkst. kv. m plotą užimsiančio pastato pirmuosius aukštus į dvi dalis dalina tarp jų besidriekianti pėsčiųjų gatvė. Neįprastai šioje miesto vietoje atrodantis stiklinis pastato fasadas biurų darbuotojams leis grožėtis unikaliais Nemuno salos vaizdais ir užtikrins pakankamą šviesos srautą darbo vietose. Po naujuoju biurų kompleksu bus įrengta 85 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Dar 57 automobilių stovėjimo vietos bus įrengtos šalia pastato.

„Kaunas – nuostabus miestas, pilnas gabių jaunų žmonių, kurie nori ir gali dirbti lyderiaujančiose Europos, pasaulio įmonėse. Kad tos įmonės būtų čia, Kaune, reikia kurti palankų miesto įvaizdį ir gerinti reikiamas infrastruktūras. Investuodami į šio biurų pastato statybas norime prie to prisidėti. Tikimės pritraukti stiprias įmones, norinčias kurtis Kaune, tačiau dvejojančias dėl tinkamų patalpų trūkumo. Naujasis pastatas įsikurs prestižinėje miesto vietoje ir pasiūlys modernias ir komfortiškas darbo sąlygos darbuotojams,“ – teigia „Imlitex Holdings“ vadovas Renatas Augustinas.

NT konsultacijų bendrovės „Newsec“ duomenimis, Kaune šiuo metu beveik nebeliko laisvų patalpų verslui kurtis. „Stebina, kad biurų rinka laikinojoje sostinėje yra beveik 10 kartų mažesnė nei Vilniaus, nors žvelgiant į Kauno apskrities kuriamas BVP apimtis šalies mastu, šis skirtumas turėtų neviršyti dviejų kartų, – pastebi „Newsec“ atstovė Jurgita Šilaikytė. – Nepaisant to, jau kuris laikas apie Kauną kalbama kaip apie potencialiai biurų plėtrai tinkamą miestą. Žvelgiant į Kauno miesto makro rodiklius, aiškiai matyti neišnaudotas Kauno potencialas, susijęs su technologijų ir inovacijų paslaugų plėtra“.

Anot „YIT Kausta“, statančios ne vieną biurų pastatą Kaune ir Vilniuje, generalinio direktoriaus Kęstučio Vanago, Kaune labiausiai trūksta aukštesnio lygio (A klasės) modernių, šiuolaikinius verslo poreikius atitinkančių patalpų, kurios domina plėtrą planuojančias šalies ir į Lietuvą ateinančias užsienio kapitalo įmones: „Šiuo metu rinkoje esantys biurų pastatai negali pasiūlyti nuomininkams rinkos tendencijas ir kompanijų poreikius atitinkančių patalpų. Biurų pastatus supanti infrastruktūra, pasenusios klimato kokybę užtikrinančios vėdinimo ir vėsinimo sistemos negarantuoja komfortiškų sąlygų darbuotojams“.

Tad tikimasi, kad naujasis biurų pastatas Karaliaus Mindaugo prospekte suteiks kompanijoms galimybę savo darbuotojams sukurti produktyvią ir komfortišką darbo aplinką.

„Dėl labai patogios lokacijos – gero matomumo ir susisiekimo su pagrindinėmis miesto vietomis, šalia esančios Laisvės alėjos kaimynystės – Karaliaus Mindaugo prospektas yra itin patraukli vieta kurtis verslui. Jau greitai visas šis apleistas miesto plotas atgims. Aplinkiniuose sklypuose taip pat yra numatyti darbai ir vyksta čia iškilsiančių pastatų projektavimas. Galima drąsiai teigti, kad Karaliaus Mindaugo prospekte, priešais Žalgirio areną, kuriasi šiuolaikiškas, didžiųjų Europos valstybių sostinėms būdingas biurų kvartalas“, – pasakojo K. Vanagas.

Patalpų poreikį patvirtina ir susidomėjimas naujai statomu verslo centru. Kaip teigia „Newsec“ bendrovės atstovė, kuri rūpinsis šio naujojo objekto nuomos klausimais, derybos dėl patalpų nuomos pradėtos vos pajudėjus statyboms. Projekto vystytoja „Imlitex Holdings“ taip pat planuoja įsikurti šiame pastate, vienoje vietoje suburdama kolektyvą, šiuo metu dirbantį trijuose skirtinguose įmonės pastatuose. Investuotojai tikisi, kad naujos patalpos Karaliaus Mindaugo pr. patrauks įmonių, kurioms svarbus prestižas, geras matomumas, komfortiškos darbo sąlygos, dėmesį.

Apie projekto vystytoją UAB „Imlitex Holdings“

UAB „Imlitex Holdings“ – 22 metų veiklos istoriją turinti lietuviško kapitalo įmonė, patenkanti į penkiasdešimties didžiausių Lietuvos įmonių sąrašą. Įmonių grupė vienija kelias dešimtis bendrovių, kurios kartu paėmus yra labiausiai diversifikuota žaliavų tiekimo grupė rytų Europoje. Įmonių grupėje dirba apie 500 darbuotojų, o verslo santykiai vystomi daugiau nei 70 pasaulio valstybių. Daugiau nei 2000 pavadinimų žaliaviniai produktai tiekiami beveik visoms pramonės šakoms: chemijos, plastikų, energetikos, tekstilės, žemės ūkio, maisto ir kt. Be žaliavų distribucijos, antroji strateginė ir sparčiai vystoma bendrovės verslo kryptis yra agro verslas.