Konkurso „Už darnią plėtrą” komisija vyko apžiūrėti projektų

Konkurso „Už darnią plėtrą” komisija aplankė tris naujus objektus – vaikų darželį Santariškėse, kompleksinės konversijos pavyzdį – Socialinių mokslų kolegiją „Loft town“ projekte ir prekybinę konversiją Vikingų gatvėje Vilniuje, kur įsikūrę prekybos centrai IKEA ir Nordica.

Prieš kelis mėnesius Vikingų gatvėje atidarytas naujasis prekybos centras „Nordica“ papildė šios miesto vietos konversiją, prieš kelerius metus čia įsikūrus švedų prekybos tinklui „Ikea“. „Nordicoje“ įsikūrė smulkios prekybos įmonės kartu su keliais didžiaisiais nuomininkais – maisto,statybos ir buitinės technikos prekybos įmonėmis.

„Sveikintina, kad didieji nuomotojai kartu su statytojais dar projektavimo fazėje gali susidėlioti sau reikalingus šilumos, vėdinimo ir kitus sprendimus pagal savo poreikius ir taip prognozuoti sąnaudas“, – sako Vilniaus Gedimino Technikos universiteto profesorius Vytautas Martinaitis.

„Loft town“ kompleksas konkursui pristatytas kaip kompleksinės konversijos pavyzdis. Čia kartu su gyvenamosiomis patalpomis įsikūrė ir Socialinių mokslų kolegija.

“Loft town” projekte įrengta Socialinių mokslų kolegija pristato puikų kompleksinės konversijos pavyzdį. Vietoje buvusios gamyklos, išlaikant kai kurias pastato konstrukcijas atsirado ne tik darnus gyvenamasis kvartalas, bet ir su nuosekliai integruota švietimo įstaiga, kuri papildo šią vietą traukos centru ir įgyvendina darnios plėtros principus”, – sako komisijos pirmininkas Mindaugas Statulevičius. Anot jo, konversijų svarba tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje vis auga, nes žmonės grįžta gyventi į miestą, todėl svarbu išnaudoti miesto centre ir arčiau jo esančias teritorijas.

Kalbėdamas apie naujai pastatytą vaikų darželį Santariškėse komisijos narys Darius Babickas, žurnalo “Statyba ir architektūra” redaktorius, atkreipė dėmesį viršytus energinius reikalavimus.

„Santariškių darželis – pirmasis naujas darželis per ilgą laiką, todėl labai sveikintinas požiūris, kad jį projektuojant jis suplanuotas maksimaliai efektyviai, peržengiant dabar galiojančius energinius reikalavimus ir pasirenkant A+ energinę klasę” –sakė jis.