Kviečiame dalyvauti konkurse „Už darnią plėtrą“

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) kartu su Darnios plėtros akademija skelbia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“. Pagrindiniai konkurso tikslai – įvertinti naujus NT projektus skirtingose kategorijose, kelti kokybės kartelę plėtotojams ir šviesti pirkėjus puoselėjant darnios plėtros idėjas. Konkursas atviras visiems nekilnojamojo turto plėtotojams.

Visus projektus vertins dešimties narių komisija: mokslininkai, inžinieriai, energetikos, statybos ir ekonomikos specialistai, architektai ir urbanistai.

Vienas konkurso tikslų – šviesti visuomenę. Planuojančiam būsto įsigijimą pirkėjui, konkursas puiki proga susipažinti su projektais esančiais rinkoje, tiesiai iš ekspertų sulaukti vertinimų ir komentarų. Konkurso komisija pabrėžia, kokie svarbūs įvairūs energiniai, funkciniai reikalavimai, aplinkos, gyvenimo kokybės rodikliai ir kaip jie palengvina gyvenimą. Tradiciniai konkurso laureatų apdovanojimai „Už darnią plėtrą“ – tai ir plėtotojų projektų įvertinimas – dėmesys projektuotojams, architektams, statytojams.

Konkurse „Už darnią plėtrą“ gali dalyvauti visi NT projektai, kurie „peržiemojo“ nors vieną žiemą, – taip galima patikimiau įvertinti energinius rodiklius.

Paraiškų laukiame ir Ateities projekto kategorijoje. Čia kviečiame teikti planuojamus ar nebaigtus statyti projektus, jie bus apdovanoti atskiru prizu. Teikiant projektus Ateities projekto kategorijai prašome nurodyti planuojamus pasiekti energinius ir kitus rodiklius, pridėti objekto vizualizacijas.

Dalyvavimas konkurse savanoriškas

Vystytojai, statytojai, projekto idėjos autoriai, architektai gali teikti projektus konkursui užpildę dalyvio anketą ir pateikę reikalingus duomenis konkurso organizatoriams.

Komisija apžiūrės kiekvieną projektą ir rezultatus pristatys skaitytojams.

Projektų vertinimo kriterijai:

 • Objekto koncepcijos atitikimas darnios urbanistinės plėtros, gyvenimo kokybės sukūrimo tikslams (esamų gyvenamųjų vietovių teritorijų ar pastatų atnaujinimas, multifunkcionalumas, prieiga prie visuomeninio transporto ir kitos viešosios infrastruktūros, aplinkosauginių, ekonominių ir socialinių uždavinių suderinimas, ir estetiškas aplinkos sutvarkymas ir apželdinimas);
 • Architektūros, urbanistinė ir statybos kokybė;
 • Pagarba gamtos bei kultūros paveldui;
 • Mažaenergių pastatų sprendiniai (EP ir T direktyvos 2009/28/ES;2010/31/ES; 2012/27/ES)
 • Projekto atitikimas nekilnojamojo turto rinkos poreikiamsekonominis projekto naudingumas, kuriant pridėtinę vertę vietos ekonomikai
 • Inovatyvumas ir netradiciniai sprendimai
 • Lietuvos gamintojų produkcijos panaudojimas, įgyvendinant projektą;
 • Organizacijos įvaizdis visuomenėje (veikla, skatinanti darnius santykius su vartotojais ir visuomene) ir verslo etika;

Visuomenės vertinimas:

Tradiciškai projektus vertina ir visuomenė. Informacija apie konkurso dalyvius  patalpinama tam tikslui skirtoje rubrikoje, o skaitytojai turi galimybę pareikšti savo nuomonę bei balsuoti už labiausiai patikusį projektą.

Dalyvavimas konkurse:

Norintieji teikti projektus konkursui privalo užpildyti paraišką ir siųsti ją kartu su paraiškos priedais konkurso organizatoriams el. paštu, adresu info@lntpa.lt (maksimalus el. laiško dydis – 10 Mb)

Visi darbai turi būti pateikiami virtualiam balsavimui tinkančiu formatu:

 1. Projekto idėjos ir koncepcijos, pagrindžiančios vertinimo kriterijus pristatymas;
 2. Informacija apie vystytoją, projektuotoją, rangovą ir projektą (trumpas pristatymas tinkamas talpinti tinklalapyje ir spaudoje);
 3. 5-8 objekto nuotraukos ir, pageidautina, jo vizualizacijos.
 4. Pastato energinio naudingumo sertifikatas su priedais.

Paraiškos turi būti teikiamos iki 2017 rugsėjo 11 d. 

Konkurso dalyviai pažymimi bei paskelbiami, o geriausių vertinimų sulaukę projektai – nugalėtojai apdovanojami meniniais prizais  „Už darnią plėtrą“ LNTPA ir Darnios plėtros akademijos šventiniame renginyje  žiemą.

Daugiau informacijos apie konkursą rasite http://duonostortai.lt/konkursas/ rubrikoje

2_LNTPA_logo VGTU AM logo LAS logo stat asoc logo BNS plius logo 15min_logo statyba-ir-architektura - logo