Latvijos NT ir valdžios institucijų atstovams Vilniuje pristatyta Lietuvos pažanga

Latvijos nekilnojamojo turto asociacijos LANIDA iniciatyva Vilniuje lankėsi Latvijos nekilnojamojo turto plėtros kompanijų vadovai ir valstybinių institucijų, atsakingų už teritorijų planavimo ir statybos procesų normavimą, atstovai. Tarp jų – Latvijos ekonomikos ministerijos, Nacionalinės žemės tarnybos, Rygos miesto savivaldybės bei NT kompanijų YIT, Saliena, Domuss, Amber Pines atstovai.

Vizito tikslas – susipažinti ir kartu supažindinti sprendimus priimančių institucijų atstovus su Lietuvos progresu tobulinant NT plėtros teisinį reguliavimą, siekiant esminių pokyčių Latvijoje, kadangi esama situacija šalyje verčia įmones lėtinti investicijas bei žvalgytis į alternatyvias rinkas. Problematika pristatyta LANIDA asociacijos pranešime spaudai (rusų k.)

19 asmenų delegaciją priėmusi LNTPA pristatė didžiausius kompleksinius plėtros objektus šiuo metu vystomus mieste, supažindino svečius su šalies planavimo ir statybos normavimo sistemos būkle, esminiais pokyčiais nuo 2014 m. galiojant naująjam Teritorijų planavimo įstatymui, rengiamo Infrastruktūros plėtros įstatymo projektu, mokestine sistema nekilnojamojo turto veiklai šalyje ir kitais aspektais.

Svečiai lankėsi LR Aplinkos ministerijoje ir Vilniaus m. savivaldybėje. Svečius labiausiai domino statybos leidimų gavimo procedūros, jų skaitmenizavimas taip pat „Infostatyba” sistema. Detaliųjų planų atsisakymas teritorijose, kurioms yra parengti bendrieji planai, pateiktas kaip sektinas pavyzdys spartinant ir atpiginant planavimo procesus. Atkreiptas dėmesys į skundų teikimo terminus planavimo ir statybos procesų metu, pažymėta Lietuvos pasiekta pažanga šiame procese. Akcentuotas Lietuvos ir Latvijos bendras iššūkis – gyventojų skaičiaus mažėjimas ir emigracijos sukeltos įtampos, tenkančios miestų ir regionų infrastruktūrai bei aptartos priemonės kuriomis numatoma “minkštinti” šį efektą.

Analogiškas vizitas, kviečiant ir Lietuvos kolegas, 2016 m. sausio pabaigoje numatomas į Estiją, Taliną. Ketinama aplankyti geriausius vidinės miesto plėtros, konvertuojant senus pastatus į naujus, pavyzdžius bei surengti susitikus su Estijos miestų planavimo ir statybos normavimo atsakingomis tarnybomis. LNTPA nariai apie vizitą bus informuojami atskirai.

Daugiau apie vizitą LANIDA žinutėje (rusų k.)