LNTPA atstovai dalyvavo bendrojo plano sprendinių aptarime

Susitikimo su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos atstovais metu  LNTPA nariai buvo supažindinti su svarstomais rengiamo bendrojo plano (BP) sprendiniais.

Meras Remigijus Šimašius kvietė vystytojus aktyviai įsitraukti į BP svarstymą ir teikti pasiūlymus. Miesto plėtros departamento direktorius Mindaugas Pakalnis susirinkusiems dalyviams pristatė rengiamo plano koncepciją. Aptariant esminius svarstomus pakeitimus, akcentuota, kad artimiausiu metu startuos atvirų diskusijų ciklas su miesto bendruomenėmis. Tad labai svarbus įvairių su miesto plėtra susijusių veiklos grupių įsitraukimas ir dalyvavimas vertinant sprendinius ir teikiant pasiūlymus.

Prisidedant prie iniciatyvos Idėja Lietuvai minčių, viena svarbiausių užduočių išlieka būstas mieste už prieinamą kainą.

Miestui vis dar reikalingas įperkamas būstas, kuris pirmiausia turėtų būti vystomas miesto viduje. Didžiausias užstatymas ir tankinimas turėtų vykti Ozo-Savanorių, Antakalnio – Oslo gatvių ribose. Sistemingai tankinant miestą formuojama socialiai patrauklesnė gyvenamoji aplinka, kuriamos tvarkingos, naujos ir aktyvios erdvės skirtos naujakuriams ir seniesiems gyventojams. Tokių projektų pagalba atgyja tamsios, apleistos ir nepatrauklios Vilniaus teritorijos.

Kartu stengiamasi dirbti formuojant kokybišką gyvenamąją aplinką, pritaikyti senųjų rajonų socialines paslaugas prie besikeičiančio gyvenimo stiliaus. To galima pasiekti kuriant periferinius centrus Grigiškėse, Pašilaičiuose, Santariškėse, Pilaitėje, Naujoje Vilnioje ir kituose rajonuose.

Reguliuojant plėtrą mieste numatomi keli nauji reglamentai – foninio aukščio nustatymo, maksimaliai leistinų kietųjų dangų plotų.  Užstatymo tipo ir prekybos centrų reglamentavimas priklausytų nuo kvartalo, atnaujinamas ir aukštybiniu pastatų zonų skirstymas. Miesto savivaldybė ketina siekti, kad nauji centrinėje zonoje statomi pastatai būtų kuo kokybiškesni ir sertifikuojami pagal Lietuvos arba užsienio šalių žaliųjų pastatų standartus.

Naujomis tvarkomis siekiama užkirsti kelią kitų paskirčių būsto atsiradimui ir nedarniam plėtros vykdymui sodų teritorijose. Svarstoma galimybė nustatyti minimalų sklypo plotą sodų zonose (pvz 15 a. ploto)/maksimalų butų skaičių (pvz. 1 butas būste). Taip būtų užkertamas kelias žemaaukščių pastatų kvartaluose formuoti daugiabučius.