LNTPA: dabartinė statybų reglamentavimo tvarka turi būti tobulinama

Trečiadienį Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos atstovai reaguodami į praėjusią savaitę  Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus išsakytus kaltinimus susitiko su sostinės savivaldybės vadovybe.

„Dabar susiklosčiusi situacija, mūsų akimis, nėra teisinga. Viešų kaltinimų nesąžiningumu parduodant būstą susilaukė vystytojai, kurie veikė pagal visus galiojančius įstatymus ir sąžiningai elgėsi su savo pirkėjais.

Akivaizdu, kad rinkoje atsiranda įvairių piktnaudžiavimų, bet mes negalime sutikti, kai nesąžiningi ir teisėtai veikę vystytojai viešai suplakami į vieną“, – sako LNTPA direktorius Mindaugas Statulevičius.

Susitikime aptartas dabar galiojantis statybų reglamentavimas ir kontrolės procedūros, kuomet negyvenamosios paskirties projektuose parduodamas būstas.

„Siūlyti tokias patalpas leido dabar galiojantis reglamentavimas, dėl ko rinkoje atsirado nauji produktai – pigesni būstai ar patalpos, skirtos nuomos verslui.  Asociacija trečius metus organizuoja šviečiamuosius seminarus, kuriuose detaliai vartotojams aiškina apie skirtingą būsto paskirtį. Visuomet esame pasiruošę dalyvauti diskusijoje su miesto atstovais, profesine bendruomene ir prisidėti tobulinant dabar galiojantį reglamentavimą, kad tokių nesusikalbėjimų ateityje pavyktų išvengti“, – sako LNTPA direktorius.