LNTPA ir Vilniaus šilumos tinklai pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Didžiausias šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) birželio 7 dieną pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA). Ši sutartis suteikia galimybę vystyti glaudesnį bendradarbiavimą ir leidžia efektyviau plėtoti modernius technologinius sprendimus, skatinančius tvarumą ir energijos vartojimo efektyvumą.

Bendradarbiavimas su LNTPA leis lengviau spręsti vystytojams kylančius klausimus ir siūlyti naudingiausius techninius sprendimus planuojamiems NT projektams. Turint šią informaciją, bus paprasčiau įtraukti šilumos tiekimo infrastruktūrą į planuojamas statybas, taip užtikrinant efektyvų ir optimalų energijos naudojimą naujuose pastatuose. Taip pat bendradarbiavimas suteiks galimybę diegti inovacijas ir vystyti tvarius projektus.

„Tikime, kad ši partnerystė taps langu inovacijoms. Modernių ir inovatyvių projektų diegimas reikalauja išankstinio planavimo, todėl bendradarbiaujant su LNTPA galėsime gauti informaciją apie naujai planuojamus projektus ir pasiūlyti savo paslaugas. Vienas tokių pavyzdžių – centralizuotas vėsos tinklas, kurį vystome ir siūlome rinkai“, – sako AB Vilniaus šilumos tinklų generalinis direktorius Gerimantas Bakanas.

Taip pat bendradarbiaujant su LNTPA įmonė galės teikti energijos taupymo priemonių rekomendacijas naujai statomiems projektams. Dalinantis informacija, įmonės turės galimybę koordinuoti veiksmus dėl šilumos tiekimo tinklų plėtros mieste. Tai padės užtikrinti, kad nauji pastatai būtų tinkamai prijungti prie esamų šilumos tiekimo tinklų, o naujos šilumos tiekimo linijos būtų statomos ten, kur bus tikėtinas NT plėtros intensyvumas.

„Verslo ir įmonių, atsakingų už miesto inžinerinės infrastruktūros įgyvendinimą, bendradarbiavimas demonstruoja jungtinę siekiamybę plėtoti miestą protingai, pasitelkiant abiejų šalių kompetencijas, patirtis bei argumentus. Vystydami tarpusavio dialogą, LNTPA ir „Vilniaus šilumos tinklai“ bendromis jėgomis ieško miestui reikalingų inovatyvių sprendimų, leidžiančių kurti pažangią miesto inžinerinę aplinką. Ši partnerystė yra stiprus ir ilgalaikis žingsnis siekiant įgyvendinti modernų Vilnių“, – sako Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius.

Ši partnerystė suteikia galimybę kartu derinti teikiamų teisės aktų turinį, todėl vystyti naujausias šilumos ir vėsos tiekimo bei atliekinės šilumos technologijas taps lengviau. VŠT turės galimybę dalyvauti NT plėtotojams skirtuose renginiuose, mokymuose ar seminaruose, kuriuose supažindintų su energijos taupymo sprendimais ir tvaraus šildymo pasirinkimais.

Geranoriškai dalinantis informacija siekiama bendrų tvarumo tikslų. Įmonė tikisi, kad taip bus galima prisidėti prie švaraus šilumos tiekimo mieste ir išmetamo CO2 kiekio mažinimo. Bendradarbiaujant su LNTPA, būtų galima įgyvendinti šilumos tiekimo ir šildymo sprendimus, kurie atitinka aukštus tvarumo, energijos taupymo ir aplinkosaugos standartus.

Bendradarbiaujant su LNTPA Vilniaus šilumos tinklai sieks tikslingai plėtoti šilumos tiekimo infrastruktūrą mieste, efektyviau naudoti energiją ir prisidėti prie tvarios miesto plėtros.