Dėl viešos informacijos apie LNTPA veiklą paneigimo

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) reaguodama į viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie neva Vilniaus merui parengtą „paruoštuką“, atsakingai pareiškia, kad niekada nerengė, nerašė ar kokiu kitu būdu neformavo jokių oficialių Vilniaus savivaldybės raštų, laiškų, komentarų, pranešimų ar kitų dokumentų. Visi pasiūlymai teisės aktų tobulinimui teikiami Lietuvos Respublikos Lobistinės veiklos įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka bei yra deklaruojami. Tokių pačių nuostatų asociacija laikysis ir tolesnėje savo veikloje.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA), reaguodama į viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, apie neva Vilniaus merui parengtą „paruoštuką“, atsakingai pareiškia ‒ asociacija niekada nerengė, nerašė ar kokiu kitu būdu neformavo jokių oficialių Vilniaus savivaldybės raštų, laiškų, komentarų, pranešimų ar kitų dokumentų.

Visi LNTPA pasiūlymai teisės aktų tobulinimui teikiami Lobistinės veiklos įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka bei yra deklaruojami. Tokių pačių nuostatų asociacija laikėsi, laikosi ir laikysis  savo veikloje.

Viešoje erdvėje paskleista neišsami informacija gali klaidinti, todėl pateikiame detalizuotą įvykių chronologiją.


Lapkričio 15 d.

16:00 ‒ LNTPA rengiasi lapkričio 17 d. numatytai spaudos konferencijai dėl Žemės įstatymo pataisų projekto pasekmių verslui ir urbanistikai. Ruošdamasi renginiui bei atnaujindama informaciją, asociacija užklausė Vilniaus mero komandos, ar jo pozicija dėl planuojamų įstatymo pokyčių nepasikeitusi.

Lapkričio 16 d.

19:55 ‒ mero komanda atsiunčia nuorodą į „Google Docs“ esantį dokumentą, kad LNTPA prezidentas Mindaugas Statulevičius galėtų susipažinti su darbine rašto, kurį, įstatymo pokyčiams nepritariantis meras ketina išsiųsti Seimo nariams, versija.

Lapkričio 17 d.

8:55 ‒ M. Statulevičius nukopijuoja „Google Docs“ esančią darbinę rašto versiją ir perkelia ją į MS „Word“ dokumentą savo kompiuteryje. Perkelta ir išsaugota versija susipažinimui nusiunčiama LNTPA valdybos nariui.

11:35 ‒ mero komanda išsiunčia raštą Seimo nariams. Kadangi mero komanda raštą redagavo, LNTPA turėjo senesnę jo versiją.

Dokumentas, kurio autorius neva esąs „Mindaugas“, yra tik senesnė juodraštinio rašto varianto kopija, besiskirianti nuo galutinio varianto, kurį Vilniaus meras išsiuntė Seimo nariams.

Tad kalbame apie 2 dokumento versijas:

1.       Juodraštinis rašto variantas
Su juo supažindinamas LNTPA prezidentas.

Į „Word“ perkelta šio teksto versija prezidentas supažindina asociacijos valdybos narį.

Nutekintą raštą, su klaidingai priskirta autoryste, publikacijoje pristato žurnalistas.

2.       Galutinis rašto variantas
Tekstas, kuris oficialiai išplatinamas Seimo nariams.

 

Todėl dar kartą norime pabrėžti – asociacija neteikė jokių korekcijų Seimo nariams adresuotam laiškui. Esame gavę tik negalutinę rengiamo rašto versiją, kuri paliudijo, kad meras – kaip ir anksčiau – nepritaria įstatymo pataisoms, kurios neigiamai paveiks tiek miestų plėtrą, tiek NT vystytojus, tiek gyventojų galimybes įpirkti būstą.

Kartu LNTPA atkreipia dėmesį, kad publikacijoje pateikta Vilniaus savivaldybės atstovų ir LNTPA delegacijos nuotrauka EXPO2020 parodoje daryta Lietuvos paviljone prieš pat š. m. spalio 31 dieną ten organizuotą diskusiją „Building for tomorrow“. Renginyje, skirtame Pasaulinei miestų dienai, buvo pakviesti dalyvauti ir pranešimus skaityti tiek asociacijos, tiek Vilniaus savivaldybės atstovai.

LNTPA, kartu su kitomis verslo bendruomenėmis, jau ketverius metus nuosekliai siekia atkreipti valdžios dėmesį į ydingai ir negrįstai suformuotas Žemės įstatymo pataisas, už kurias Seimas šiandien ketina balsuoti. Dalis Lietuvos miestų kartu su Vilniumi ir regionų savivaldybėmis, suprasdamos, kokia žala bus padaryta NT plėtrai, investicijų perspektyvoms bei būsto pirkėjų galimybėms priėmus tokios redakcijos įstatymo pataisas, taip pat palaiko ir prisideda prie verslo bendruomenių iniciatyvų ieškant konstruktyvaus dialogo su valdžia.