LNTPA pasiekė rekordinį narių skaičių

Prie Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prisijungė trys naujos įmonės – vienas didžiausių NT plėtotojų sostinėje „Darnu Group“, didžiausias loftų vystytojas Vilniuje UAB „Baltic Asset Management“ ir Kauno įmonė UAB “Reksus”. Prisijungus naujoms įmonėms LNTPA narių skaičius pasiekė 61.

„Darnu Group“ per ketvirtį amžiaus savo veiklos įgyvendino daugybę komercinės, gyvenamosios, administracinės, visuomeninės paskirties projektų, reikšmingai prisidėjusių prie miesto ateities kūrimo, gyvenamosios ir darbo aplinkos gerinimo. Šiuo metu didžiausi „Darnu Group“ projektai – šalia Vilniaus Senamiesčio vystomas daugiafunkcinis rajonas „Paupys“ ir verslo centras „Park Town“.

Siekdama prisidėti prie darnesnio miesto kūrimo, vasaros pradžioje įmonių grupė pristatė „Darnaus miesto laboratoriją“. Tai – ekspertinis, atskirai formuojamas bendrovės padalinys, kuris ne tik vykdo švietėjišką veiklą, bet ir ieško praktinių būdų didinti darną mieste, prisidėti prie NT kokybės standartų gerinimo, inovacijų diegimo, miesto problemų identifikavimo ir sprendimų inicijavimo.

Kiekvienu įgyvendinamu projektu siekiame prisidėti prie kokybiškų, ilgaamžių pastatų ir juos supančios aplinkos kūrimo, kad jie ne tik šimtmečiais puoštų miestus, bet ir darniai susilietų su aplinka. Per daugelį metų sukaupėme daug praktinių žinių, kuriomis norime dalintis su bendraminčiais vardan bendro tikslo – sukurti tokią aplinką gyvenimui, darbui ir poilsiui, kurioje būtų gera visiems. Šis siekis paskatino mus prisijungti prie Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos ir Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos, kurios vienija atsakingus miestų kūrėjus“, – sako „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

UAB “Reksus” NT vystymo projektų veiklą pradėjo 2012 metais. Per tą laiką išvystyta apie 15.000 kvadratinių metrų ploto NT projektų Kauno mieste.

Prie LNTPA asociacijos prisijungėme dėl galimybės sužinoti apie NT vystymą, ateitį, galimybes ne tik Kaune bet ir visoje Lietuvoje bei dėl galimybės susipažinti su naujai kuriamais su NT veikla susijusiais įstatymais”, – sako įmonės direktorius Gediminas Vilimas.

UAB „Baltic Asset Management“ – daugiausia loftų projektų sostinėje vystanti NT bendrovė, šiuo metu plėtojanti didžiausią Baltijos šalyse loftų projektą „Freiheit lofts”. Per pastaruosius dvejus metus bendrovė NT rinkai pasiūlė 320 loftų, išplėtojo kelis sklypų kvartalus, mikro biurų projektą „Goštauto LAB“, „Architekto“ kotedžų kvartalą Pilaitėje.

Kiekvienas nekilnojamojo turto projektų plėtotojas yra ir savo miesto, ir savo šalies kūrėjas. Skamba didingai? Taip – bet šis teiginys teisingas tik su viena sąlyga: jei jis moka dirbti ir veikti kartu su kitais. Mes vertiname galimybę būti LNTPA, nes ji vienija, padeda atrasti idėjų sąskambius, matyti bendrą paveikslą, į kurį galime įsilieti. Tuo pat metu buvimas bendruomenėje leidžia mums jausti užnugarį imantis drąsių, įdomių ir nestandartinių projektų“, – sako Mindaugas Galinaitis, UAB „Baltic Asset Management“ vadovas.

LNTPA šiais metais turi rekordinį narių skaičių. Augantis NT plėtros įmonių bendruomeniškumas rodo besikeičiančią kultūrą, dėl ko lengviau kartu su socialiniais partneriais ir valdžios institucijomis kurti bendrus rinkos, kokybės, darnios plėtros standartus“, – sako LNTPA vadovas Mindaugas Statulevičius.

15 metų veikianti LNTPA vienija 61 NT plėtros srityje veikiančią įmonę, atstovauja asociacijos narius valdžios institucijose, organizuoja profesionalams skirtą konferenciją “Core”, du kartus metuose visuomenei skirtą Būsto mugę, profesinius turus NT vystytojams, bei geriausio NT projekto konkursą „Už darnią plėtrą“.