LNTPA: reikalinga ieškoti tampresnio dialogo su bendruomenėmis

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos narių susitikime su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vadovais aptartas Vilniaus miesto Bendrasis planas ir būtinybė ieškoti tampraus dialogo su bendruomenėmis. Anot LNTPA prezidento Roberto Dargio, reikalinga sistema, kuri abiems pusėms padėtų geriau derinti plėtros procesus.

Paskutiniu metu atskirų projektų plėtra Vilniuje sukelia daugiau diskusijų ir emocijų. Anot LNTPA vadovo Roberto Dargio, šiandieniniuose svarstymuose trūksta urbanistų balso.

“Dėl susikalbėjimo stokos šiandien bendruomenės stabdo darbus, kvestionuoja teisėtai išduotus leidimus statybai. Trūksta mokslininkų ir urbanistų balso, kurie dalyvautų diskusijoje. Atrodo, kad nereikalingas proveržis, nors gyvenimo būdas keičiasi. Tam, kad proveržis būtų geriausias, reikalinga sistema, kurioje visos pusės galėtų tinkamai diskutuoti”, – susitikimo metu sakė R. Dargis.

Anot jo,  derinimo procesas turi būti aiškiai apibrėžtas ir aiškus visoms pusėms. Susitikimo metu diskutuota apie galimybes ieškoti aiškesnių viešinimo ir bendravimo formų.

Susitikimo metu taip pat aptartas ir Vilniaus miesto Bendrojo plano projektas. Vystytojai tikisi, kad nuosekliai bus laikomasi suplanuoto BP rengimo ir tvirtinimo plano. Miesto valdžia informavo, kad BP planuojama patvirtinti dar šios kadencijos metu.