Miesto vadovai LNTPA nariams tradicinių pusryčių metu pristatė svarbiausius prioritetus: prioritetas – darniam judumui, miegamiesiems rajonams suteikti daugiau gyvybėms; taikyti priemones, kurios padidintų būsto pasiūlą, skatinti investicijas į kultūros paveldą, skatinant teisingai naujam gyvenimui prikeltus pastatus; daugiau dėmesio skirti pietinei miesto daliai.
Tradiciniame plėtotojų susitikime su sostinės administracija, meras Remigijus Šimašius teigė, kad artimiausiu metu ketinama daugiau dėmesio skirti pietinei Vilniaus miesto daliai, kur suplanuota ir esminė stoties rajono pertvarka bei įpūsti daugiau gyvybės miegamiesiems miesto rajonams.
Anot mero, smarkiai didesnės NT kainos Vilniuje nei kituose miestuose indikuoja apie nepakankamą pasiūlą ir miesto administracija pasiryžusi imtis priemonių, kad nauji projektai, ypač centrinėje miesto dalyje, turėtų mažiau kliūčių.
Plėtotojai atkreipė savivaldybės dėmesį, kad pagrindinis veiksnys šiuo metu ribojantis sklandų projektų plėtojimą yra neaiškumas dėl valstybinės žemės sklypų nuomos sąlygų bei prašė aktyvaus veikimo, kartu kalbantis su LR Žemės ūkio ministerija ir Nacionaline žemės tarnyba, kuri dabar valdo didžiumą laisvų sklypų sostinės centre. Akcentuota, kad tai taps pagrindiniu stabdžiu įgyvendinti naująjį miesto Bendrąjį planą, kadangi teritorijų planavimas ir nuosavybė yra atskirų institucijų galioje.
Taip pat buvo iškeltas klausimas dėl vystytojų savanoriškai mokamos paramos – infrastruktūros mokesčio, kuris pagal dabartinę tvarką įskaitomas į miesto biudžetą ir skirstomas Tarybos patvirtinta tvarka. LNTPA nariai susitikime prašė svarstyti galimybę leisti visas surenkamas lėšas naudoti lokaliai, šalia statomų objektų esamai infrastruktūrai tvarkyti ar naujai kurti, taikyti lankstumą paramą teikiant ne vien piniginėmis lėšomis bet ir paslaugomis/darbais, kaip tai numato Tarybos patvirtinta tvarka.
Augant statyboms miesto centre miesto administracija ketina plėsti dviračių -mikrojudumo takus, kuriais būtų galima naudotis alternatyviomis transporto priemonėmis ir trumpinti kelionės laiką.
Anot vyriausiojo miesto architekto Mindaugo Pakalnio, naujasis miesto bendrasis planas (BP) vėliausiai turėtų būti patvirtintas šį rudenį, bet norima ir bus siekiama tą padaryti iki vasaros vidurio. Naujajame BP kol kas numatyta riboti naujų prekybos centrų dydį, jų plėtrą centrinėje dalyje, foninis pastatų aukštis turėtų siekti 6-7 aukštus, automobilių parkavimo vietoms pirmenybė būtų numatyta gatvėje, ne sklype ar raudonose gatvių linijose. Ilgalaikis tikslas yra pasiekti, kad daugiabučiuose pastatomas būsto plotas būtų ne mažesnis nei 50 proc., kita pusė atsirastų individualiuose namuose.
Anot mero R. Šimašiaus, miestas taip pat svarsto riboti tranzitą per Senamiestį, o Žvėryną su centrine dalimi ties VDU universitetu sujungti pėsčiųjų tiltu.
Šiemet taip pat ketinama patvirtinti investicijų į kultūros paveldą taisykles. Nustačius taisykles, pagal jas restauruoti pastatai būtų kuriam laikui atleidžiami nuo nekilnojamojo turto mokesčio. Anot mero, tai galima priimti kaip miesto ženklą ir kvietimą investuoti į Senamiestį, paveldą, kad paveldas būtų gyvas ir atitiktų naudojimo principus.