Nepatogaus kino festivalyje – Urbanistinės istorijos

Trečiadienį, spalio 22 d., prasidėjo aštuntasis tarptautinis dokumentinio kino festivalis „Nepatogus kinas“. Viena iš festivalio temų – Urbanistiniai pasakojimai ir miesto istorijos. Festivalio metu taip pat bus kalbama apie Vilniaus planavimą ir visuomenės įtraukimą į miesto viešųjų erdvių planavimą.

2050 m. miestuose gyvens 6,3 milijardo gyventojų. Tai iššūkis, su kuriuo žmonijai dar neteko susidurti. Todėl miestai nebebus tokie, kokie buvo ar yra dabar. Kaip planuojant miesto plėtrą galima spręsti socialines problemas? Arba, atvirkščiai – jas sukurti? Koks turėtų būti miestas, kuriame gyvenantys jaustųsi gerai? Už paramą įgyvendinant “Urbanistinių istorijų” idėją organizatoriai dėkoja pagrindiniam programos rėmėjui – nekilnojamojo turto projekto KORIAI vystytojams. Koriai –  – LNTPA narių „UAB „Aurum apartamentai” vystomas projektas

Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ Vilniuje vyks spalio 22–30 d., kino teatruose „Pasaka“, „Skalvija“ ir „Multikino“. Lapkričio pradžioje dalis festivalio programos keliaus į Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Marijampolę, Alytų ir Anykščius. Į visus festivalio seansus žiūrovai gali patekti patys nusprendę, kiek verta mokėti už bilietą (įėjimas – bent vienas centas).

Daugiau informacijos ir programą rasite – ČIA

URBANISTINĖS ISTORIJOS

PROGRAMĄ PRISTATO:

 2050 m. miestuose gyvens 6,3 milijardo gyventojų. Tai iššūkis, su kuriuo žmonijai dar neteko susidurti. Todėl miestai nebebus tokie, kokie buvo ar yra dabar. Kaip planuojant miesto plėtrą galima spręsti socialines problemas? Arba, atvirkščiai – jas sukurti? Koks turėtų būti miestas, kuriame gyvenantys jaustųsi gerai? Už paramą įgyvendinant “Urbanistinių istorijų” idėją organizatoriai dėkoja pagrindiniam programos rėmėjui – nekilnojamojo turto projekto KORIAI vystytojams.

DETROPIJA

2012 – JAV – Heidi Ewing, Rachel Grady

EKOMIESTAS KINIJOJE

2013 – Suomija – Anna-Karin Grönroos

GRIUVĖSIAI

2013 – Vokietija – Markus Lenz

PRUITT IGOE MITAS: MIESTO ISTORIJA

2011 – JAV – Chad Freidrichs

ŽMOGAUS MASTELIS

2012 – Danija – Andreas Møl Dalsgaard